Zdroj: http://www.rioverda.cz/index.php?a=uvod/island-poznavaci-zajezd-island-letecky-s-turistikou  •  Vydáno: 8.6.2023 20:51  •  Autor: Rioverda

Island - POZNÁVACÍ ZÁJEZD LETECKY S TURISTIKOU - hotelbusem s plnou penzí - červenec, srpen 2024

Island - POZNÁVACÍ ZÁJEZD LETECKY S TURISTIKOU - hotelbusem s plnou penzí - červenec, srpen 2024Intenzivní poznávací okruh je zaměřený na pohodovou turistiku v nejkrásnějších místech Islandu, v drsném, a přesto kouzelném vnitrozemí, na dosah ledovců, na dosud horkých lávových polích. Podíváte se až na úpatí sopky Snafellsjökull, která byla pro Julesa Verna vstupní branou pro výpravu do středu Země. Landmannalaugar–duhové hory islandského vnitrozemí, Vestmannaeyjar–aktivní sopečné souostroví, Skaftafell–k největšímu ledovci Evropy Vatnajökull, NP Mývatn-turistika v rozmanitém okolí jezera

Intenzivní poznávací okruh je zaměřený na pohodovou turistiku v nejkrásnějších místech Islandu, v drsném, a přesto kouzelném vnitrozemí, na dosah ledovců, na dosud horkých lávových polích. Podíváte se až na úpatí sopky Snafellsjökull, která byla pro Julesa Verna vstupní branou pro výpravu do středu Země.

Landmannalaugar – duhové hory islandského vnitrozemí, Vestmannaeyjar – aktivní sopečné souostroví, Skaftafell – túry k největšímu ledovci Evropy Vatnajökull, NP Mývatn - turistika v rozmanitém okolí jezera

Poznávací zájezd Pangeo v Landmanalaugaru, IslandPoznávací zájezd Vodopád Skogáfoss, IslandPoznávací zájezd Duhové hory Landmannalaugar, IslandPoznávací zájezd Výhled na sopku Snaefells, IslandPoznávací zájezd Cesta kalderou sopky Askja, IslandPoznávací zájezd Pohoda na poloostrově Snaefellsness, Island

 

Program zájezdu:

1. – 2. den: odlet do Keflavíku, vodopád Seljalandsfoss, fakultativně výlet na vulkanické souostroví Vestmannaeyjar, „Ostrovy západních mužů“ – ostrov Heimaey (cca 17 €), vodopád Skógafoss.

3. – 4. den: Skaftafell – národní park pod ledovcem Vatna, pěší túra, fakultativně možnost vycházky po ledovci (cca 48 €), Jökulsarlón – ledovcová laguna, fakultativně výlet lodí (cca 30 €), Egilsstadir – středisko východních fjordů.

5. – 7. den: Dettifoss – nejmohutnější vodopád v Evropě, Mývatn – národní park, okolí jezera Mývatn – pěší výlety, sopka Krafla, Leirhnjúkur – pěší turistika, Námafjall – aktivní vývěry par a bahenní sopky, Askja – fakultativně výlet místním autobusem do vnitrozemí ke kráteru sopky (cca 110 €).

8. – 9. den: Godafoss – „Vodopád bohů“, Akureyri – středisko severních fjordů, Glaumbaer – skanzen, Vidimyri – kostel, poloostrov Snaefellsnes, Hraunfossar – „Lávový vodopád“, horký pramen Deildartungshuver vytápějící dvě města.

10. – 12. den: Thingvellir – národní park, místo zasedání prvního parlamentu světa World Heritage Site, Geysir – populární horké vřídlo, Gullfoss – „Zlatý vodopád“, Skálholt – biskupství, středisko vzdělanosti jižního Islandu, Landmannalaugar – turistika v termální vnitrozemské oblasti, barevné duhové–rhyolitové hory.

13. – 14. den: Reykjavík – prohlídka hlavního města Islandu, katedrála Halgrímskirkja, vila Höfdi – legendární místo první schůzky M. Gorbačova a R. Reagana. Fakultativně možnost výletu lodí za velrybami (cca 48 €). Modrá laguna – vývěry horké páry, koupání ve známém termálním jezeře, odlet z Keflavíku.

 

Termín zájezdu: 

30.7. - 13.8.2023 - vyprodáno !!

4.7. - 18.7.2024

8.8. - 22.8.2024

Cena Kč 54.500,-

a letenky Kč 15.000,- orientační cena

Cena zahrnuje: dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického (tištěného) průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, výlet do Landmannalaugaru.

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

Odletové místo: Praha, Vídeň, Mnichov, Berlín

Poznávací zájezd Island - letecky s turistikou, Mapa

Cesta do vnitrozemské oblasti Landmannalaugar bude zajištěna místní dopravou. Cesta může být realizována opačným směrem.

Výhody cestováním HOTELBUSEM

 

 

 

Cestování hotelbusem vám přinese celou řadu výhod, které ocenily již tisíce našich zákazníků:

 

 

 

 

 Iveco - Irisbus Lux 20

Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20

 

Pro koho jsou hotelbusy určeny

 

 

 

Touha po cestování není omezena ani věkem či vzděláním. Vytváříme proto takové podmínky, aby se s námi cítili dobře všichni cestovatelé bez omezení věku. Obzvláště oblíbené je cestování našimi hotelbusy mezi zákazníky střední a starší věkové kategorie, z nichž mnozí s námi cestují opakovaně.

 

 

 

Velice oblíbené jsou hotelbusy pro cesty ucelených skupin a kolektivů. 

 

 

 

Posádka hotelbusu

 

 

 

Posádka každého vozidla je dvoučlenná a má statut technického doprovodu. Oba členové posádky mají příslušnou kvalifikaci pro řízení hotelbusu a během cesty se střídají v řízení vozu a přípravě jídla. Posádka vozu je natolik zkušená a znalá místních podmínek, že je schopna poskytnout klientům veškeré důležité informace o navštěvovaných místech, upozornit na místní zvyklosti a varovat před případnými riziky.

 

 

 

Iveco - Irisbus Lux 20 - EVROPAN

 

 

 

 

 

 

 

Hotelbus Iveco - Irisbus Lux 20, Amman - Jordánsko, podzim 2010

 

Do tohoto hotelbusu se vejde 20 lidí, což je dáno tím, že jeho podvozek je o dva metry delší než u „sesterské“ Karosy. Vnitřní uspořádání vychází z osvědčené verze Karosa, která byla prověřena léty provozu. Uvnitř je šest dvoulůžkových kajut a osm jednolůžkových. Cestující sedí v přední části za řidičem na sedačkách dálkových autobusů.

 

Podobně jako v Karose mají turisté zavazadla v kajutách nebo pod sedadly. V hotelbusu je plnohodnotně vybavená kuchyňka a chemické WC s umývárnou. Ve vozidle jsou rovněž klasické evropské zásuvky na 220 voltů na dobíjení baterií.

 

Na cestách nocujeme v kempech s veškerým vybavením. Při dlouhých přejezdech a v místech, kde není dostatečná síť kempů, trávíme noc u benzinových pump.

 

Stravování je formou plné penze. Hotelbusy vezou jídelní nádobí s sebou.

 

 

Pořadatel:Pangeotours