Zdroj: http://www.rioverda.cz/index.php?a=uvod/madeira-portugalsko-madeira-smaragdovy-ostrov-fm-sleva-do-30.8.2023-duben-2024  •  Vydáno: 4.2.2024 20:25  •  Autor: Rioverda

Madeira (Portugalsko) - MADEIRA - SMARAGDOVÝ OSTROV - duben 2024

Madeira (Portugalsko) - MADEIRA - SMARAGDOVÝ OSTROV - duben 2024Rozkvetlé ostrovy věčného jara, smaragdová perla Atlantiku, to je Madeira, jeden z nejkrásnějších koutů světa. Zažijte s námi nádheru ostrova, kde jaro nikdy nekončí. Výhoda nákupu za sníženou cenu first minute Kč 29.990,- končí 30.8.2023, od 31.8.2023 platí katalogová cena Kč 32.990,-. Madeira je portugalské souostroví v Atlantském oceánu se statusem autonomní oblasti a hlavním městem Funchal. Jedinými obydlenými ostrovy jsou Madeira a Porto Santo; patří mezi celoročně vyhledávané turistické lokality.

Rozkvetlé ostrovy věčného jara, smaragdová perla Atlantiku, to je Madeira, jeden z nejkrásnějších koutů světa. Zažijte s námi nádheru ostrova, kde jaro nikdy nekončí.

Výhoda nákupu za sníženou cenu first minute Kč 29.990,- pouze při nákupu do 30.8.2023, od 31.8.2023 platí katalogová cena Kč 32.990,-.

 

MADEIRA - SMARAGDOVÝ OSTROV

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: 

Odlet z ČR a transfer na hotel, ubytování. Setkání s průvodcem na letišti. Informační schůzka s průvodcem k programu zájezdu, seznámení s okolím hotelu.

2. den: 

Po snídani odchod od hotelu do centra města Funchal, návštěva vyhlášené tržnice Mercado dos Lavradores, prohlídka města s pevností, městských zahrad, katedrála Sé, malebné uličky, stará části Funchalu Zona Velha. Návštěva jednoho z nejstarších vinařství s předvedením a ochutnávkou vína Madeira. Možnost oběda z místních specialit-espetada hovězí s vavřínem, nebo espada – ryba tkaničnice s výborným vínem Madeira, nebo rumem cca 12-15€.  Fakultativně Botanické zahrady - místní hromadná doprava+ vstup cca 11€. Odpoledne volno.  

3. den: 

Výjezd do hor na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1 818 m). Přejezd přes Ribeiro Frio s líhní pstruhů. Pěšky podél levády v srdci původního vavřínového pralesa Laurissilva, vyhlídka Balcoes. Dále na severní pobřeží do města Santana s tradičními domky se slaměnou střechou. Společný oběd – menu z místních specialit včetně vína cca 14€. Možná návštěva továrny na RUM s ochutnávkou a nákupem. Přejezd k východnímu výběžku Ponta De Sao Lourenço s barevnými útesy a vyhlídkou na ostrovy Desertas. V případě pěkného počasí možnost koupání na pláži Praia de Machico. Večer návrat.

4. den: 

Výjezd na Pico dos Barcelos nad hlavním městem Funchal, uchvatná vyhlídka Eira do Serrado na okolní pohoří a vesnici jeptišek Curral das Freiras, ukryté v srdci Madeiry. Ochutnávka kaštanového likéru. Přejezd do části Monte nad Funchalem s kostelem, kde je pochovaný poslední rakouský císař Karel I. Habsburský, možnost vyzkoušet známý sjezd v proutěných koších 15-20€, nebo navštívit Jardim Tropical Monte cca 12,50€. Odpoledne návrat na hotel.

5. den: 

Odjezd z hotelu na západ ostrova. Zastávka na jednom z nejvyšších mořských útesů na světě – Cabo Girao (580 m) s překrásným výhledem na Funchal cca 2€., oblast Câmara de Lobos a terasovitá políčka. Pokračování přes přímořské městečko Ribeira Brava. Přes oblast banánových plantáží Madalena do Mar na největší náhorní plošinu ostrova Paúl da Serra, zelené údolí Rabaçal. Zastávka Fanal u nejstarších vavřínových stromů na ostrově. Přírodní bazény v lávových vyvřelinách v Porto Moniz (možnost koupání). Společný oběd – menu z místních specialit včetně vína cca 16€.Podél severního pobřeží kolem Sao Vicente. Rybářské městečko Câmara de Lobos s návštěvou vyhlášeného baru Filhos do Mar ochutnání tradičních nápojů poncha cca 3€ 1 nápoj.

6. den: 

Fakultativně – Levády Riscol a 25 pramenů, údolí Rabacal s českým průvodcem CK OCEAN. Výjezd na náhorní plošinu a pěší trasa v srdci Madeiry k nejkrásnějším levádám. Po pěším výletě zastávka ve městě Calheta s písečnou pláží a s možností koupání, v místě restaurace, kavárna. Cena cca 30-35€.

7. den: 

Volný den. Fakultativně možnost zakoupení výletů: plavba katamaránem nebo na replice Kolumbovy lodi Santa Maria 35€, plavba s pozorováním delfínů a velryb 50€/65€, pěší výlety na levády, Camacha-košíkáři, Machico-koupání na písečné pláži. Individuálně hlavní město Funchal, čas k individuálním nákupům. Možnost koupání na LIDO nedaleko hotelu. Možná procházka po městské levádě s vyhlídkami na město, zahrady a pobřeží ostrova.         

8. den: 

Volné dopoledne s možností nákupů, po obědě transfer na letiště, odlet zpět do ČR.  Kolem 14 hod transfer na letiště. Odlet do ČR.

 

Termín zájezdu:

12.4. - 19.4.2024

19.4. - 26.4.2024

Cena od Kč 32.990,-

 

 

 

Cena zahrnuje: 

- ubytování v 4* hotelu se snídaní

- leteckou dopravu Praha–Madeira–Praha včetně tax a palivových příplatků

- transfer na Madeiře z a na letiště

- přepravu po ostrově autobusem

- služby průvodce

- zákonné pojištění CK

 

 

 

Cena nezahrnuje: 

- cestovní pojištění

- vstupy nad rámec programu

- fakultativní výlety

- obědy či večeře / 12-18 € v restauraci. Jídlo je možné nakoupit v blízké samoobsluze za podobné ceny jako u nás v ČR.