Zdroj: http://www.rioverda.cz/index.php?a=zajezdy-hotelbusem/polsko-litva-lotyssko-estonsko-polskem-az-do-pobalti-srpen-2023-kveten-srpen-2024  •  Vydáno: 3.7.2023 11:44  •  Autor: Rioverda

Polsko,Litva,Lotyšsko,Estonsko - POLSKEM AŽ DO POBALTÍ - hotelbus,plná penze-srpen 2023*květen,srpen 2024

Polsko,Litva,Lotyšsko,Estonsko - POLSKEM AŽ DO POBALTÍ - hotelbus,plná penze-srpen 2023*květen,srpen 2024Litva, Lotyšsko a Estonsko nabízejí návštěvníkům pohledy do své bohaté historie i mnohé přírodní krásy. Uvidíme kouzelný Gaujasský národní park s hradem Turaida, zastavíme se i na plážích Baltského more, u unikátního písečného poloostrova Kurská kosa, u mystické Hory křížů. V Polsku navštívíme jeho nejzajímavější historická a přírodní místa: Mazurská jezera, Varšavu, kouzelný Krakov, solný důl Wieliczka, NP Bělověžský prales s Zubrem evropským a NP Pieniny na řece Dunajec.

Litva, Lotyšsko a Estonsko nabízejí návštěvníkům pohledy do své bohaté historie i mnohé přírodní krásy, hlavní města Vilnius, Riga i Tallin lákají citlivě zrestaurovanými historickými jádry. Uvidíme kouzelný Gaujasský národní park s hradem Turaida, zastavíme se i na plážích Baltského more, u unikátního písečného poloostrova Kurská kosa, u mystické Hory křížů. V Polsku navštívíme jeho nejzajímavější historická a přírodní místa: Mazurská jezera, Varšavu, kouzelný Krakov, solný důl Wieliczka, NP Bělověžský prales s Zubrem evropským a NP Pieniny na řece Dunajec.

Peininy, Polskem až do PobaltíBizoni

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

 

 

 

1. – 2. den

odjezd z Českých Budějovic a Prahy, hrad Malbork – krátká zastávka u nějvětší gotické stavby světa, návštěva muzea Hitlerova Vlčího doupěte.

3. – 4. den

Mazurská jezera – výlet lodí po jezeře, Kurská kosa – národní park (Unesco), unikátní písečný poloostrov. Hora křížů – mystické návrší se čtyřmi sty tisíci kříži, Riga – hlavní město Lotyšska.

5. – 6. den

Tallin – významný přístav a hlavní město Estonska, Čudské jezero – význačná místa východního Estonska. Sigulda – zastávka v Gaujasském národním parku, hrad Turaida.

7. – 8. den

Vilnius – prohlídka hlavního města Litvy, Trakai – hrad na jezerním ostrově, přejezd do Polska – Bělověžský NP – turistika v unikátním původním Bělověžském pralese s volně žijícím Zubrem evropským (Unesco).

 

9. – 10. den

Varšava – prohlídka hlavního města Polska, Krakov – malebné staré město s historickou zástavbou a hradem Wawel, solný důl Wieliczka – patří k nejstarším světovým solným dolům

11. – 12. den

Pieninský NP návštěva a turistika v přírodním parku na řece Dunajec s plavbou na unikátních původních vorech – pltích po řece. návrat do ČR.

 

Poznávací zájezd Polskem až do Pobaltí, Mapa

 

Termíny zájezdu:

2.8. - 13.8.2023 - poslední 1 místo!

10.5. - 21.5.2024

2.8. - 13.8.2024

Cena od Kč 29.900,-

 

 

Cena zahrnuje

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů, národních parků a lokalit, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdová mista: České Budějovice, Praha

 

Výhody cestováním HOTELBUSEM

 

Kapacita hotelbusu činí (podle typu) 15 - 20 lidí. Jedná se o stále populárnější způsob cestování, díky kterému za své peníze dostanete více!

 

Cestování hotelbusem vám přinese celou řadu výhod, které ocenily již tisíce našich zákazníků:

 

 

 

 • Pohodlí během celé cesty
 • Péče české posádky
 • Plná penze v ceně
 • Efektivní využití celého času na dovolené
 • Intenzivní kontakt s místním prostředím a obyvateli
 • Máte „kousek domova“ stále s sebou
 • Rozumná cena
 • Žádné otravné vybalování kufrů
 • Žádné zmatečné stěhování z hotelu do hotelu
 • Žádná ztracená zavazadla
 • Žádné nepohodlné přejezdy místní dopravou
 • Žádné časové ztráty

 

 

 

Pro koho jsou hotelbusy určeny

 

 

 

Touha po cestování není omezena ani věkem či vzděláním. Vytváříme proto takové podmínky, aby se s námi cítili dobře všichni cestovatelé bez omezení věku. Obzvláště oblíbené je cestování našimi hotelbusy mezi zákazníky střední a starší věkové kategorie, z nichž mnozí s námi cestují opakovaně.

 

 

 

Velice oblíbené jsou hotelbusy pro cesty ucelených skupin a kolektivů. 

 

 Iveco - Irisbus Lux 20

 

Iveco - Irisbus Lux 20

 

Iveco - Irisbus Lux 20

 

Iveco - Irisbus Lux 20

 

Iveco - Irisbus Lux 20

 

Iveco - Irisbus Lux 20

 

Iveco - Irisbus Lux 20

 

Iveco - Irisbus Lux 20

 

Iveco - Irisbus Lux 20

 

Posádka hotelbusu

 

 

 

Posádka každého vozidla je dvoučlenná a má statut technického doprovodu. Oba členové posádky mají příslušnou kvalifikaci pro řízení hotelbusu a během cesty se střídají v řízení vozu a přípravě jídla. Posádka vozu je natolik zkušená a znalá místních podmínek, že je schopna poskytnout klientům veškeré důležité informace o navštěvovaných místech, upozornit na místní zvyklosti a varovat před případnými riziky.

 

 

 

Iveco - Irisbus Lux 20 - EVROPAN

 

 

 

 

 

 

 

Hotelbus Iveco - Irisbus Lux 20, Amman - Jordánsko, podzim 2010

 

 

 

Do tohoto hotelbusu se vejde 20 lidí, což je dáno tím, že jeho podvozek je o dva metry delší než u „sesterské“ Karosy. Vnitřní uspořádání vychází z osvědčené verze Karosa, která byla prověřena léty provozu. Uvnitř je šest dvoulůžkových kajut a osm jednolůžkových. Cestující sedí v přední části za řidičem na sedačkách dálkových autobusů.

 

 

 

Podobně jako v Karose mají turisté zavazadla v kajutách nebo pod sedadly. V hotelbusu je plnohodnotně vybavená kuchyňka a chemické WC s umývárnou. Ve vozidle jsou rovněž klasické evropské zásuvky na 220 voltů na dobíjení baterií.

 

 

 

Na cestách nocujeme v kempech s veškerým vybavením. Při dlouhých přejezdech a v místech, kde není dostatečná síť kempů, trávíme noc u benzinových pump.

 

 

 

Stravování je formou plné penze. Hotelbusy vezou jídelní nádobí s sebou.

 

 

 

Pořadatel:Pangeotours