Navštivte s námi nejvýznamnější památky Benátek, ostrov San Giorgio Maggiore s klášterem z jehož zvonice je za jasného počasí možné zahlédnout vrcholky Dolomit; ostrov Murano známý výrobou skla; pestrobarevný ostrov Burano, kde se vyrábí krajky a nakonec téměř neobydlený ostrov Torcello, kde kdysi pobýval americký spisovatel Ernest Hemingway. Z ostrova odplujeme do centra Benátek, kde uvidíte například Dóžecí palác, náměstí San Marco se stejnojmennou bazilikou a kampanilou. Společná procházka bude zakončena u nejkrásnějšího benátského mostu Ponte Rialto.
PROGRAM
1. den:
Odjezd z ČR ve večerních hodinách
2. den:
Příjezd do Punta Sabbioni, plavba na ostrov San Giorgio Maggiore, kde si budete moci prohlédnout stejnojmenný kostel s klášterem, vystoupat na vrchol zvonice odkud je nádherný výhled na celé Benátky a za hezkého počasí i na vrcholky Dolomit. Na ostrově se nachází amfiteátr z minulého století inspirovaný architekturou starověkých římských a řeckých divadel. Dále nás čeká ostrov sklářů Murano, kde si kromě muzea skla a sklářských dílen budete moci prohlédnout kostel Santa Maria e San Donato s mozaikovou podlahou.
3. den:
Vrátíme se na barevný ostrov Burano, který je proslulý architekturou a výrobou krajek. Zde budete mít osobní volno. Jako poslední navštívíme ostrov Torcello, kde uvidíte například kostel Santa Fosca nebo baziliku Santa Maria Assunta, před níž se nachází Attilv trůn, na němž sedával sám vůdce Hunů. Ze slavných osobností tu pobýval například americký spisovatel Ernest Hemingway. Z ostrova odplujeme do centra Benátek, kde uvidíte například Dóžecí palác, náměstí San Marco se stejnojmennou bazilikou a kampanilou. Společná procházka bude zakončena u nejkrásnějšího benátského mostu Ponte Rialto. Odjezd do ČR ve večerních hodinách.
Termín zájezdu:
22.6. - 25.6.2023
Cena od Kč 5.190,-
CENA ZAHRNUJE
• Autobusovou přepravu
• 1 x ubytování se snídaní
• 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
• Služby průvodce
CENA NEZAHRNUJE
• Vstupy do objektů
• Příplatek za vjezd a lodní lístek do Benátek (20 euro)
• Plavba po ostrovech 25 euro
• Příplatek za jednolůžkový pokoj
• Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna 49,- Kč / den
NÁSTUP / VÝSTUP
PRAHA – 20:00 HOD AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BENEŠOV – 20:45 HOTEL BENICA, ULICE KE STADIONU
TÁBOR – 21:30 ČERPACÍ STANICE OMW, ULICE SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 22:30 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ
ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ
Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.
Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.
Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.
Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.