Caorle je nejen plážové letovisko na severu Itálie, ale taktéž městečko, které nadchne své návštěvníky svým historickým centrem. Atmosféra je tu vskutku ojedinělá. Během procházky ucítíte vůně italské kuchyně, povšimnete si rybářských sítí visících přede dveřmi domů a vidět můžete i malířskou dílnu a různé historické památky. Pro ty z vás, kteří se nespokojí jen s lenošením na pláži, ale chtějí něco navíc, je Caorle správná volba.
Program zájezdu:
1.den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den: V ranních hodinách příjezd do Caorle. Následovat bude individuální volno cca 9 hodin, které můžete trávit na plážích. Využít můžete pláží veřejných, které jsou bezplatné, avšak není možné použít vlastní lehátko či slunečník, anebo si připlatit za komfort na plážích soukromých. Kdo bude mít chuť na procházku městem, doporučujeme navštívit náměstí Campo Cadorno nebo Campo Sponzeta. Milovníci památek by si neměli nechat ujít místní historickým dóm z 11. století s válcovou zvonicí. Za návštěvu stojí Museo del Duomo, v jehož interiérech najdete relikvie, posvátná roucha a historická umělecká díla.
3.den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách
Termíny zájezdu:
14.8. - 16.8.2020
21.8. - 23.8.2020
28.8. - 30.8.2020
************************
4.9. - 6.9.2020
11.9. - 13.9.2020
18.9. - 20.9.2020
25.9. - 27.9.2020
Cena Kč 1.390,-
(původní cena Kč 1.990,-)
CENA ZAHRNUJE
Autobusovou dopravu
CENA NEZAHRNUJE
Plážový servis cca 20 euro (2 lehátka + 1 slunečník)
Cestovní a úrazové pojištění
NÁSTUP / VÝSTUP
PRAHA – 19:30 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BENEŠOV – 20:15 HOTEL BENICA, ULICE KE STADIONU
TÁBOR – 21:00 ČERPACÍ STANICE OMW, ULICE SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 22:00 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ
ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.
O destinaci
Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.
Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.
Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.
Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.
Pořadatel:Vegatour