Zdroj: http://www.rioverda.cz/index.php?a=velikonoce/francie-velikonocni-putovani-po-bretani-autobus  •  Vydáno: 17.1.2020 0:47  •  Autor: Rioverda

Francie - VELIKONOČNÍ PUTOVÁNÍ PO BRETANI 2020 - autobus - LM SLEVA Kč 1.400,- !!

Francie - VELIKONOČNÍ PUTOVÁNÍ PO BRETANI 2020 - autobus - LM SLEVA Kč 1.400,- !!Francie patří k nejnavštěvovanějším zemím Evropy nejen kvůli elegantní Paříži nebo harmonické oblasti Provance, ale také kvůli tajuplné Normandii a Bretani. Bretaň je zemí plnou tajemné historie, legend, tradic, kulturního dědictví, přírodních krás a gurmánských specialit. Poznejte v našem zájezdu alespoň některá z nich. Navštívíme korzárské město Saint Malo označované za metropoli na břehu oceánu, které se chlubí jedním z největších světových rozdílů mezi přílivem a odlivem.

PROGRAM

1. den: Odjezd v odpoledních hodinách. 

2. den: Dopoledne příjezd do města Le Mans. Společná prohlídka, během níž uvidíte hradby pocházející ze 3. století, Katedrálu Saint - Julien, bývalý klášterní kostel Notre - Dame de la couture nebo staré město s malebnými měšťanskými domky. Večer odjezd na ubytování. 

3. den: Ráno procházka městem. Uvidíte hrad Chateau de St - Malo, katedrálu St - Vincent nebo můžete navštívit "Grand Aquarium", což je jedno z největších akvárií ve Francii, kde je k vidění více než jedenáct tisíc mořských zvířat. Poté přejezd do města Dinard, ležící na skalnatém útesu Smaragdového pobřeží, kam během přelomu století dojížděli zámožní klienti. Najdete tu krásné pláže, pobřežní promenády luxusní hotely. Následuje přejezd k Mysu Fréhel, kde si počkáme na západ slunce. Uvidíte tu překrásné útesy, kolem nichž létá tisíce ptáků. Dále tu stojí maják pocházející z 20. století. Původně tu stával maják z doby Ludvíka XIV. V podvečer odjezd na ubytování. 

4.den: Návštěva hlavního města Bretaně - Rennes. Navštívíme Staré město, v jehož středověkých uličkách uvidíte ještě několik typických hrázděných domků. Navštívíte Palais du Parlement de Bretagne ze 17. století, katedrálu St-Pierre ze 17. století s neoklasicistním interiérem. Navštívit můžete několik muzeí, např. Musée des Beaux-Arts zabývající se malířskou pontaventskou školou, kultuře a dějinám Bretaně se věnuje Musée de Bretagne a je tu také interaktivní muzeum vědy s planetáriem Espace des Sciences. Večer odjezd do ČR

5.den: Návrat do ČR kolem poledne.

 

Termín zájezdu:

9.4. - 13.4.2020

 

Cena Kč od 6.290,-

LM cena Kč 5.690,- !!!!

 

CENA ZAHRNUJE

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
Služby průvodce

CENA NEZAHRNUJE

Vstupy do objektů

MHD na okruh cca 6,-€
Pobytovou taxu 4€ 
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cestovní a úrazové pojištění

NÁSTUP / VÝSTUP

PRAHA – 15:30 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 16:15 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 17:00 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 18:30 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

 

 
Francie patří bezpochyby k jedné z nejnavštěvovanějších zemí Evropy, ať už kvůli elegantní Paříži, která bývá zároveň považována za jedno z nejromantičtějších měst světa, nebo díky harmonické oblasti Provance, či tajuplné Normandii a Bretani, příjemnému relaxu u Azurového pobřeží nebo horské turistice či zimním sportům ve francouzských Alpách, jímž dominuje nejvyšší vrchol Evropy Mont Blanc. 

Mimo jiné se pyšní obsáhlou historií, světoznámými osobnostmi a širokou škálou umění. Vzniklo tu mnoho uměleckých směrů: románské a gotické umění, klasicismus, surrealismus, či impresionismus… Najdete tu četná románská opatství, např. opatský kostel ve Fontenay v Burgundsku, gotické katedrály - Notre-Dame a Sainte-Chapelle v Paříži, honosné zámky – Versailles, Fontainebleau nebo zámky na Loiře. Pozoruhodné jsou rovněž venkovské krajiny inspirující mnohé impresionistické malíře. Velmi inspirativní byla i samotná Paříž a to nejen pro výtvarné umělce a filmaře, ale rovněž pro spisovatelé. Jedním z nich byl Émile Zola, který většinu ze svých děl zasadil do prostředí Paříže 19. století a čtenářům odhaluje společenskou krutost, rychlý vzestup a ještě rychlejší pád. A nešetří nikoho, honorace se v jeho dílech topí ve stejné špíně jako spodina. K jeho současníkům patřil například Guy de Maupassant, který byl romanopiscem, povídkářem a dramatikem, ale rovněž velkým odpůrce Eiffelovi věže. Pravidelně vysedával v kavárně ve věži, protože dle jeho názoru to bylo jediné útočiště ve městě, kde se na ni nemusel dívat. 

Vraťme se ovšem zpět k Zolovi a k jednomu z jeho nejznámějších děl, kterým byl román Břicho Paříže, který se odehrával na tržišti, kde stojí dnes nákupní centrum Les Halles. Jeho součástí byl tzv. dvůr zázraků, místo, vyskytující se i v románu Angelika a Chrám Matky boží v Paříži, představující pařížské podsvětí, kam nesahala ani moc krále. Žili tu nejchudší obyvatelé města, kteří kradli nebo žebrali a získané peníze pak v noci utráceli po barech. Dříve tu byl hřbitov, kde se nacházel i tzv. „hřbitov neviňátek“, kde bylo uloženo více než 2.000 000 mrtvých těl. Právě sem byly totiž sváženy ostatky z 19 okolních kostelů, několik desítek tisíc obětí moru, tisíce obětí z Bartolomějské noci a další. Na hřbitov neviňátek odkládaly matky novorozence, o které se nemohly starat. Po zániku hřbitova byly ostatky převezeny do místních katakomb, které se tím pádem staly největší kostnicí světa. Toto tajemné podsvětí známe z románu Viktora Huga, neboť se tudy pohyboval Jean Valjean. 

Období 19. století však nebylo jen o literatuře, ale taktéž o malířství, architektuře a hudbě. Tehdy začal vznikat francouzský šanson v podobě, kterou známe dnes. Bylo to doba, kdy na třídě Champs – Élysées vznikaly kavárničky a majitelé zvali zpěváky a zpěvačky, aby přilákali více hostů. V tu dobu se taktéž místní bohéma přestěhovala na Montmartre a začali zde vznikat kabarety. 

Šanson byl velmi oblíbený žánr, neboť se nesl v duchu obscénních, vulgárních textů, obsahující prvky nacionalizmu a anarchizmu. Jednou z nejznámější šansoniérek, a to nejen v Paříži, ale po celém světě byla Edith Piaf, jejíž texty byly romantické, plné štěstí, lásky, ale taktéž smutku a zklamání. A právě patetičnost jejího pěveckého výkonu dala písním jedinečný styl. Neměla lehký život, jako dítě byla slepá, matka se jí vzdala ve prospěch vlastní kariéry pouliční zpěvačky, takže ji nějaký čas vychovávala babička a pak se jí ujal otec, s nímž od sedmi let cestovala a za jeho vystoupení vybírala peníze. Byl to právě on, kdo ji naučil zpívat a ona po čase zjistila, že se její zpěv divákům líbí. 

Jak je vidět, Paříž není jen o Eiffelově věži, Notre Dam nebo Louveru, najdete tu spoustu jiných zajímavostí a pozoruhodných lidských příběhů, které inspirovaly mnohé umělce k vytvoření jedinečných uměleckých artefaktů
Pořadatel:Vega Tour