RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: SLAVNOSTI, KARNEVALY + Valentýn, Itálie + Elba,Ischie,Sardinie,Sicílie

Itálie - BENÁTKY, KARNEVAL A OSTROVY * TAM BEZ NOČNÍHO PŘEJEZDU - autobus - únor 2024

Itálie - BENÁTKY, KARNEVAL A OSTROVY * TAM BEZ NOČNÍHO PŘEJEZDU - autobus - únor 2024Každý únor ožívají Benátky rejem pestrobarevných průvodů, tancem a hudbou. Je čas karnevalu. Vrozený dar Benátčanů spřádat intriky se projeví naplno v žertovném festivalu. Na našem zájezdu si asi málokdo dopřeje okázalé a nákladné doprovodné programy, ale samotná atmosféra, radost a veselí v ulicích Benátek a obdiv k neuvěřitelné vynalézavosti Benátčanů a zájemců z celého světa v touze uspět v soutěži o nejkrásnější masku vás jistě nenechá chladnými. Pojeďte s námi a užijte si karneval v Benátkách.

Benátky a karneval
Italské ostrovní město, kolébka historických památek a romantických projížděk na gondolách, každý únor ožívá rejem pestrobarevných průvodů, tancem a hudbou. Je čas karnevalu. Vrozený dar Benátčanů spřádat intriky se projeví naplno v žertovném festivalu. 

Tradice benátského festivalu se datuje k 11. století. Vrcholu popularity a výstřednosti dosáhl v 18. stol. Po jakémsi odmlčení byl v roce 1979 zdárně obnoven. Každý den skýtá jinou podívanou. Karneval v Benátkách plánují nejen představitelé města, ale i soukromí podnikatelé, proto není celkový program znám dlouho dopředu. Určitě ale rozmanitostí nebudete zklamaní.

Celý týden se po ulicích prochází celé italské rodinky včetně domácích mazlíčků v maskách, pózují pro cizince, radují se, hodují. Zvláště klasické benátské masky - "Morový doktor" i "kolombína". Každoročně jsou kostýmy i doprovodné programy čím dál honosnější - řada hotelů připravuje speciální akce.


Na našem zájezdu si asi málokdo dopřeje okázalé a nákladné doprovodné programy, ale samotná atmosféra, radost a veselí v ulicích Benátek a obdiv k neuvěřitelné vynalézavosti Benátčanů a zájemců z celého světa v touze uspět v soutěži o nejkrásnější masku vás jistě nenechá chladnými.

 

 Karneval v Benátkách

 

Program zájezdu:

 

1. den: odjezd z Prahy v 6:30 hod, České Budějovice, cesta přes zasněžené Alpy a přejezd do Itálie do Lido di Jesolo/ Cavallino, ubytování, v případě příznivého počasí je možná individuální procházka v Lido di Jesolu/Cavallino.
 
2. den: po snídani busem do Punta Sabbioni a soukromou lodí s průvodcem do Benátek (UNESCO), prohlídka historického města, Piazza S. Marco s bazilikou, Dožecí palác a kampanila, Canal Grande a paláce, Ponte di Rialto, tržnice, Santa Maria Gloriosa dei Frari, kouzlo karnevalových Benátek - již v sobotu vrcholí karnevalové veselí a pouliční akce nebo individ. návštěva galerií či muzeí (Muzeum Peggy Guggenhaimové) nebo se jen tak touláte romantickými uličkami a třeba si dopřejete projížďku gondolou nebo posezení v kavárničce u výborné italské kávy či moučníků, večer lodí a busem na ubytování
 
3. den: po snídani cesta busem na Punte Sabbioni a fakult. lodí na ostrovy Murano (ostrov sklářů, Dóm St. Maria e Donato s románskými prvky a vzácnými mozaikami), Burano (ostrov s rybářským městečkem a barevnými fasádami, tradice paličkované krajky), popř. individuálně i Torcello, kdysi hlavní sídlo biskupa, dále lodí zpět.
 
Dokončení prohlídky historického centra Benátek, účast na vyvrcholení slavného Karnevalu, kde letos dominovalo téma gastronomie, průvod masek vrcholí v neděli odpoledne, divadelní a hudební představení na ulicích a náměstích, "Let orla" - někdy též "Let anděla" (ze zvonice sv. Marka letí některá hvězda italského sportu nebo showbusinessu), odpoledne Canal Grande a paláce, volba nejkrásnější masky, volný program a toulky romantickými uličkami plnými masek, karnevalového veselí, posezení v kavárničkách na rozloučenou, indiv. návštěva galerií Galleria dell´Academia, muzeum Peggy Guggenheim, večer odjezd lodí a noční přejezd autobusem do ČR
 
4. den: předpokládaný návrat do ČR ráno
 
 
 
TERMÍN ZÁJEZDU:
17.2. - 20.2.2023
9.2. - 12.2.2024
Cena od Kč 6.990,-
 
Cena zahrnuje:
- dopravu autobusem s klimatizací
- 2x hotel 3* (2lůžkové pokoje)
- 2x snídani
- službyprůvodce
- pojištění CK proti úpadku
 
Cena nezahrnuje:
- komplexní pojištění,
- případnou pobytovou taxu a vstupní taxu do Benátek,
- vstupné (60 €) a všechny cesty lodí po Benátkách (46 €) a vše,
co není obsaženo v položce Základní cena zahrnuje
 
Příplatky:
- 1.500 Kč za 1lůžkový pokoj
- 140 Kč za komplexní pojištění
- 120 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)
 
Slevy:
Upozorňujeme, že po celé Itálii byly zrušeny slevy pro seniory.
Případné skupinové slevy zajistí průvodce na místě.
 

Doprava

 

Využíváme autobusy s klimatizací, DVD a prodejem nápojů.
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.
Do Benátek se dopravujete lodí - celodenní jízdenka bez omezení pohybu po kanálech i na ostrovy 20 €, na 48 h za 30 € a třídenní bez omezení pak 40 €. Doprava loděmi není v ceně zájezdu.

V době karnevalu zamíří do Benátek desítky tisíc turistů. Hustota provozu je tak velká, že se stojí velké fronty i na vaporetta (lodě, jež v Benátkách plní role MHD). Abychom se všichni dostali do cíle co nejdříve, využíváme dlouhodobě služeb lodní společnosti, jejíž ceny jsou na úrovni vaporetta. Nehrozí rozdělení skupiny, k dispozici je i mikrofon umožňující výklad během plavby. Průvodce vybírá jízdné v rámci vstupného ještě v autobuse (jízdné zahrnuje 1x zpáteční cestu od busu do Benátek s okruhem a 2. den cestu na ostrovy a přejezd do Benátek a na závěr zpět k busu před odjezdem).

 

Ubytování

2x hotel *** v oblasti Lido di Jesolo/ Cavallino, 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím.
UPOZORNĚNÍ – POBYTOVÁ TAXA 
V posledních letech zavádí některá italská města povinnou pobytovou taxu v hotelích. Platí se městskému úřadu na místě v hotelu v eurech a částka se pohybuje kolem 1-2 €/os., dle lokality. Může se tedy stát, že při příjezdu budete vyzváni k úhradě pobytové taxy na recepci ubytovacího zařízení. Doporučujeme mít tedy připravený drobný obnos ve výši několika € (dle počtu nocí) na úhradu.

Stravování

2x kontinentální snídaně 

(v Itálii je zvykem snídat velmi střídmě). Večeře není v ceně zájezdu, lze doplatit večeři o třech chodech, jednoduché jídlo v restauraci lze pořídit už od 13 €, večeře cca 20 €.

Orientační ceny základních potravin:
Chléb 2 €, káva od 1,50 €, víno láhev od 3-5 €, 2 dl vína 2 €, balená voda 1,5 l od 0,50 €, pivo/limo 3,50 €, pizza čtvrtka/celá v rest. od 3 €/od 10 €, plněná bageta 4 €, saláty velké nebo těstoviny od 8 €, zmrzlina od 2 €, hlavní jídlo od 12 €, menu o dvou chodech od 16 €, průměr 1 kg ovoce: 2,80 €

V době karnevalu je, bohužel, velmi draho a velký nedostatek místa v malých restauracích.

Pojištění

 

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
 
 
 
Masopust neboli karnevalové období bylo v minulosti období od Tří králů do Popeleční středy. Popeleční středou začíná postní období před Velikonocemi. Maškarní zábava, která probíhala zpravidla na masopustní úterý, tedy v úterý před Popeleční středou, byla vyvrcholením masopustu.
Název karneval je synonymem masopustu (z italského carnevale, vlastně "maso pryč"). Dnes se jako masopust (nebo karneval) označuje zejména toto masopustní veselí (nářečně masopust, šibřinky, fašank, ostatky aj.).

Tradice Benátského karnevalu sahá až do 11. století, v 16. století se přidal ke karnevalu rituál Letícího anděla, v 18. století dosáhla vrcholu a téměř se ztratila za doby Napoleona. Znovu byla tradice oživena v r. 1979 a to včetně "Letu anděla" (živý anděl se v rozevlátém hávu vznáší ze zvonice a je představován vždy jinou populární Italkou.)
Pořadatel:Geops

print Formát pro tisk