RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073

Německo, Norsko, Nepál

Pro aktuální nabídku volejte, pište.

 


Německo - PASOV - ADVENT NA SOUTOKU TŘÍ ŘEK - sobotní jednodenní - prosinec 2023

Německo - PASOV - ADVENT NA SOUTOKU TŘÍ ŘEK - sobotní jednodenní - prosinec 2023Pasov leží na soutoku tří řek - Innu, Ilzu a Dunaje zhruba jen 60 km od hranic s Českou republikou. Prohlídka památek města mezi nimiž vyniká dóm sv. Štěpána s patrně největšími chrámovými varhanami na světě. Barokní podobu města vytvořili italští barokní mistři v 17. stol., kteří pracovali také v České republice. V osobním volnu návštěva vánočního trhu nebo nákupy v centru nebo v obchodních domech na nákupní třídě.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 4.2.2023 0:00  •  Přečteno: 444x

Německo - MNICHOV - ADVENT V HLAVNÍM MĚSTĚ BAVORSKA - sobotní jednodenní - prosinec 2023

Německo - MNICHOV - ADVENT V HLAVNÍM MĚSTĚ BAVORSKA  - sobotní jednodenní - prosinec 2023Tentokrát navštívíme třetí největší město v Německu - hrdé a reprezentativní hlavní město spolkové země Bavorsko, které máme všichni spojené především s největší pivní veselicí na světě. Málokdo z Vás však ví, že se zde před radnicí konal poprvé adventní trh už v roce 1806. Zdejší oslavy Vánoc jsou velkolepé. Mnoho prodejních stánků má podobu rytířských stanů. Kromě svařáku a medoviny ochutnejte místní Feuerzangenbowle, červené víno se zkaramelizovaným rumem nasáklým cukrem.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 3.2.2023 23:52  •  Přečteno: 394x

Německo - ADVENTNÍ NORIMBERK - sobotní jednodenní - prosinec 2023

Německo - ADVENTNÍ NORIMBERK - sobotní jednodenní - prosinec 2023Nádherný Norimberk se vznešeným rozsáhlým císařským hradem, s bohatou historií a vyhlášenými adventními trhy leží na obou březích řeky Pegnirz v části Bavorska, která se nazývá Střední Franky. Bylo založeno už okolo roku 1000 na průsečíku strategických a obchodních cest mezi Itálií a severní Evropou. Celé město bylo zničeno nálety v roce 1945. Při obnově byla zachována historická síť ulic a velmi pečlivě obnoveny hlavní památky, původní hrázděné a historické domy však nahradily moderní stavby.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 4.2.2023 0:14  •  Přečteno: 410x

Německo - ADVENT - DRÁŽDANY A PROSLAVENÁ ŠTÓLA - sobotní jednodenní - prosinec 2023

Německo - ADVENT - DRÁŽDANY A PROSLAVENÁ ŠTÓLA - sobotní jednodenní - prosinec 2023Krásné předvánoční trhy, průvod v historických kostýmech a obří štóla vezená na koňmi taženém voze, její slavnostní krájení s možností ochutnávky i nákupu s sebou. To je největší tahák tohoto adventního výletu. Ale samozřejmě Vám nabídneme i procházku historickým centrem s průvodcem a dostatek času na posezení se svařeným vínem, vynikající polévkou nebo tradičním punčem. Několik adventních trhů Vám umožní i nákup tradičních řemeslnických vánočních dekorací.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 4.2.2023 0:03  •  Přečteno: 381x

Německo, Rakousko - ADVENT - BERCHTESGADEN A SALZBURG - sobotní jednodenní - prosinec 2023

Německo, Rakousko - ADVENT - BERCHTESGADEN A SALZBURG - sobotní jednodenní - prosinec 2023Procházka po břehu zelenosmaragdového alpského jezera Königsee a kouzelným, historickým, tržním městečkem Berchtesgaden s adventním trhem, které leží v německých Bavorských Alpách. Nádherná kombinace romantického jezera Königsee a malebného městečka Berchtesgaden v kontrastu se vznešeností salzburského hradu a bohatostí adventních trhů hlavního města rakouské spolkové země Salzbursko.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 4.2.2023 0:08  •  Přečteno: 386x

Německo, Dánsko - DO DÁNSKÉHO KRÁLOVSTVÍ + OSTROV HELGOLAND - srpen 2023 * srpen 2024

Německo, Dánsko - DO DÁNSKÉHO KRÁLOVSTVÍ + OSTROV HELGOLAND - srpen 2023 * srpen 2024Pojeďte s námi prozkoumat další kousek světa - tentokrát je jeden z našich zájezdů skoro „za humny“. Bohatý program začne hned první den. Poznáme krásná místa bývalé NDR, ale i Hamburg a také ostrov Helgoland. Pokračovat budeme po téměř celém, neprávem trochu opomíjeném, Dánsku. Při zpáteční cestě ještě navštívíme Berlín, který je hlavním městem a zároveň i spolkovou zemí Německa. Tak neváhejte, jedeme !!!

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.7.2023 17:08  •  Přečteno: 295x

Norsko, Švédsko, Finsko, Dánsko - NORSKEM AŽ NA NORDKAPP - s plnou penzí - červen, červenec 2024

Norsko, Švédsko, Finsko, Dánsko - NORSKEM AŽ NA NORDKAPP - s plnou penzí - červen, červenec 2024Půlnoční slunce na nejsevernějším výběžku Evropy, průjezd Laponskem, Lofoty – pohádkové souostroví v Norském moři, Geirangerfjord – nejmalebnější fjord Norska. Velká severská cesta vede na Nordkapp, cestou si prohlédneme hlavní město Švédska Stockholm, polární kruh překročíme ve finském Rovaniemi, navštívíme severský přístav Narvik i starobylý Trondheim, poznáme souostroví Lofoty s červenými rybářskými domky. Prohlédneme si olympijský Lillehammer i metropoli severu Oslo.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.7.2023 20:06  •  Přečteno: 663x

Norsko, Dánsko - KRÁSY JIŽNÍHO NORSKA - hotelbusem s plnou penzí - červenec 2024

Norsko, Dánsko - KRÁSY JIŽNÍHO NORSKA - hotelbusem s plnou penzí - červenec 2024Turistika v srdci severské přírody, Cesta trollů – túra v pohoří Romsdal, Flam – cesta malebnou horskou železnicí, Briksdalsbreen – výšlap k čelu ledovce, Gjendesheim – túra kolem jezera Gjende. Poznávací okruh jižním Norskem vás zavede do oblasti východních fjordů. Fjordy – mořem zaplavená ledovcová údolí – se zařezávají hluboko do pevniny a spolu s nesčetnými vodopády, které padají dolů z náhorních plošin, vytvářejí úchvatné přírodní scenerie.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 2.7.2023 20:35  •  Přečteno: 337x

Norsko - EUROVÍKEND OSLO - letecky z Prahy - květen 2024

Norsko - EUROVÍKEND OSLO - letecky z Prahy - květen 2024Prožijte téměř 28 hodin v rozkvetlém hlavním městě Norska. Zájezd si každoročně najde své příznivce - uskuteční se již popáté. Hlavní město Norska Oslo má rozhodně co nabídnout: námořní přístav zve k procházkám a posezením v některé z mnoha kaváren, vikinská minulost potěší milovníky historie a na své si přijdou i rodiny s dětmi. Ať už se vydáte na plavbu po fjordu mezi četnými ostrůvky za slunečného dne, či navštívíte některé ze světoznámých muzeí, nudit se rozhodně nebudete.

Autor: Rioverda  •  Vydáno: 8.3.2023 22:33  •  Přečteno: 323x