RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: E X O T I K A, Japonsko,Jordánsko,Jamajka,JAR, O S T R O V Y, Omán

Japonsko - OKRUH NA HONŠÚ, památky UNESCO i metropole v době KVĚTU SAKUR - duben 2024

Japonsko - OKRUH NA HONŠÚ, památky UNESCO i metropole v době KVĚTU SAKUR - duben 2024Nabízíme Vám zájezd do pro nás exotického Japonska, kde uvidíte podivuhodnou směsici starobylého a moderního, tisícileté chrámy, čajové pavilonky vedle futuristických mrakodrapů. Vybrali jsme nejhezčí období roku, kdy po celém Japonsku rozkvétají sakury - každoroční radost snad pro každého Japonce. V průběhu zájezdu navštívíme všechna historická hlavní města země s jejich nádhernými chrámy a svatyněmi včetně nezapomenutelného Kjóto i největší japonské metropole Tokio, Jokohamu či Osaku.

 

Nabízíme Vám zájezd do pro nás exotického Japonska, kde uvidíte podivuhodnou směsici starobylého a moderního, tisícileté chrámy, čajové pavilonky vedle futuristických mrakodrapů. Vybrali jsme nejhezčí období roku, kdy po celém Japonsku rozkvétají sakury - každoroční radost snad pro každého Japonce. V průběhu zájezdu navštívíme všechna historická hlavní města země s jejich nádhernými chrámy a svatyněmi včetně nezapomenutelného Kjóto i největší japonské metropole Tokio, Jokohamu či Osaku.


Zájezd průvodcuje Ing. Martina Kosková.

Japonsko 125

 

Program zájezdu:

 

1. den : Odlet z Prahy.

2. den : Přílet do Osaky v podvečerních hodinách. Přejezd do hotelu, ubytování.

3. den : OSAKA – třetí největší město a kulinářské centrum země. Návštěva nejzajímavějších míst - Umeda Sky Building – futuristická stavba s proskleným výtahem a vyhlídkou ve 173 m, nádherný osacký hrad s pevností původně z 16. stol., chrám Šitennodži, který je považován za kolébku japonského buddhismu, rušné starobylé centrum Dotonbori s obrovským množstvím restaurací, barů a heren.

4. den : Cesta do první japonské metropole z 8. Století, Nary. Cestou návštěva chrámu HORJUDŽI – jedny z nejstarších dřevěných staveb na světě z 6. – 7. stol., nádherná pětipatrová pagoda patří k nejpamátnějším svého druhu. NARA – starobylé město a velkolepé centrum budhismu, nejvýchodnější výspa Hedvábné stezky. Návštěva narského parku s řadou významných chrámů a toulajících se jelínků. Nejvýznamnější chrám Tódaidži se síní velkého Buddhy (největší bronzová podobizna Buddhy na světě), Velká šintoistická svatyně Kasuga, malebná zahrada Isuien z období Meidži.

5. den : Hrad HIMEDŽI – nejvelkolepější z 12 dochovaných feudálních hradů v Japonsku. Nádherný bílý hrad na vysokém útesu přezdívaný „pevnost bílé volavky“, vrcholný příklad samurajského hradu. Impozantní opevnění, pěkné zahrady se sakurami. Zahrada KOKOEN – kompozice devíti malých zahrad z období Edo na půdorysu původních samurajských domů.

6. den : KJÓTO – stará císařská metropole nádherně obklopená ze tří stran horami, s přestávkami od 8. do 19. století hlavní město. Chrám Tódži s nejvyšší pagodou v Japonsku, impozantní chrám Sandžúsangendó s hlavní síní, která je nejdelší dřevěnou stavbou světa a ukrývá 1001 soch. Starobylá čtvrť Gion s kamennými uličkami, nejznámější čtvrť gejš, oblast místní keramiky. Chrám Čionin s kolosální největší bránou v Japonsku, zenový chrám Nanzenži v borovicovém háji. Na závěr procházka tzv. Filozofovou stezkou podél vodního kanálu lemovaném sakurami ke Stříbrnému pavilonu, kde vznikl pověstný čajový obřad.

7. den : KJÓTO – dokončení prohlídky nejvýznamnějších památek. Chrám Ninnadži s nebetyčnou pagodou a zahradou se sakurami, úchvatný Zlatý pavilon, který se zrcadlí v jezírku, hrad Nidžó s neobvykle zdobenými interiéry. V Kjótu se rovněž podíváme do oblasti trhů se všemi možnými potravinami i hotovými jídly, či do oblasti večerního života.

8. den : Přejezd do Tokia vysokorychlostním šinkanzenem a začátek prohlídky hlavního města – západní část TOKIA. Západní Šindžuku – centrum moderních výškových budov, Tokijská radnice (výhled z observatoře na nejvyšším patře), zajímavá atria mrakodrapů. Východní Šindžuku – čtvrť zábavy, pánských barů a nočního života. Hlavní tokijská svatyně Meidži a okolí (olympijský stadion, čtvrť Haradžuku – centrum alternativní módy), čtvrť Šibuja – oblast módy i klubů a heren (pachinko).

9. den : KAMAKURA – přímořské město chrámů a zalesněných vrchů, v 12. – 14. stol. hlavní město. Slavný Velký Buddha, bronzová socha z roku 1252, skromný elegantní chrám Hasedera s četnými sochami malých dětí i velkolepá svatyně Hačimangú. Kamakura je rovněž centrem zen-buddhismu, jsou zde 3 z pěti velkých zenových chrámů, návštěva chrámu Kenčódži, odkud se šířilo učení zen. JOKOHAMA – jeden z nejvýznamnějších přístavů v Asii. Nová moderní architektura je v celé oblasti přístavu a doků, možnost výjezdu nejrychlejším výtahem světa na vyhlídku na Landmark Tower, 296 m.

10. den : NIKKÓ – město starých chrámů, které si v 17. století zvolil významný šogún za místo svého mauzolea. Aby ohromil svět, chrámy upoutají svou bohatou výzdobou, pozlacením, krásnými motivy zvířat a květin. Svatyně Tóšógú s nejúchvatnější výzdobou, řadou krásně zdobených bran. Svatyně Taijúinbjó rovněž krásně zdobená a nádherně umístěná v cedrovém háji. Dále lze navštívit svatyně Futarasan s obrovskou bronzovou bránou, či chrám Rinnódži se Síní tří Buddhů.

11. den : TOKIO – prohlídka centra metropole. Nejdříve návštěva zahrad Císařského paláce, pohled na sídlo dnešního císaře, dále pak „místní Eiffelovka“ Tokyo Tower s vyhlídkou na město. Možnost lodního výletu od přístavu na sever po řece Sumido pod 13 různorodých mostů, oblastí moderní architektury. V severní části města chrám Sensódži, nejposvátnější a nejvelkolepější chrám v Tokiu. Ke chrámu vede ulička plná obchodů s tradičními výrobky, kde je možno nakoupit řadu suvenýrů. Okolní čtvrtě vyhlášené obchody se sakrálním zbožím. Na závěr velkolepé centrum Tokia – Ginza, moderní čtvrť s velkými obchodními domy. V nočních hodinách odlet z Tokia.

12. den : Přílet do Prahy.

 

 

 

Termín zájezdu: 

1.4. - 12.4.2024

Cena od Kč 82.990,-

 

Cena zahrnuje

 

  • letenku do Japonska a zpět vč. letištních tax
  • 9x ubytování v hotelu
  • veškerou dopravu vlaky a šinkanzeny dle programu
  • metro a autobusy ve městech dle programu
  • průvodce

 

Fakultativně

 

  • poj. léč. výloh a storna do 85.000 Kč (příplatek: 1680 Kč)
  • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 9800 Kč)

Doprava po Japonsku

bude probíhat místními vlaky a šinkanzeny (vysokorychlostní vlaky). Po městech potom vlaky, metrem příp. městskými autobusy a pěšky. Vlaky v Japonsku jsou velmi pohodlné a přesné, jezdí velmi často, nikde nejsou dlouhé čekací doby. Vzhledem k častým zácpám na silnicích v obrovských městských aglomeracích je doprava vlaky nejrychlejší možný způsob přepravy. V ceně zájezdu je doprava dle programu. 

V ceně zájezdu není zahrnuto stravování.

V Japonsku je velké množství restaurací. Dále také obchodů s potravinami, kde jsou připraveny spousty různých jídel k okamžité konzumaci příp. ohřátí (hned v supermarketech jsou k tomu mikrovlnky). V místech ubytování, tj v blízkosti nádraží, bývá řada restaurací a obchodů. Snídaně lze zakoupit v hotelu nebo blízkých obchodech.

Orientační ceny: jednodušší jídlo v restauraci cca 1000 -2000JPY talířky jídel v supermarketech 400 – 800 JPY bufetová snídaně v hotelu 1000 – 2000 JPY Na ulici je velké množství automatů na chlazenou balenou vodu, není třeba tedy kupovat dopředu. V Japonsku není problém konzumovat i jídlo ze stánků, na tržištích apod.

Cestovní doklady

Před odletem zkontrolujte datum platnosti Vašeho pasu.!!! Upozorňujeme, že pas musí být platný minimálně 6 měsíců po návratu ze zájezdu. !!! S Japonskem máme bezvízový styk. Pas si naskenujte a uložte do své emailové schránky a vezměte s sebou i papírové kopie.

Upozornění: do Japonska je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny. Dále by měl být turista při vstupu do Japonska zdráv, na letištích bývá kontrola teploty.

Orientační ceny vstupného

Měnou je japonský jen – JPY. 100 JPY = cca 17 Kč. Možnost výměny USD nebo EUR ve směnárně na letišti a v bankách ve městech.

Lepší je si vyměnit jeny již v ČR. Nebývá problém si je přímo koupit nebo objednat ve větších bankách. Platební karty jsou akceptovány v luxusnějších obchodech a restauracích, vždy v hotelech. Nejsou akceptovány v prodejnách levnějších suvenýrů, v bufetech apod. V Japonsku není zvykem věnovat nikde spropitné, v restauracích se automaticky vrací vše zpět.

Předběžná orientační částka na vstupy je 32 000 JPY (240 USD).

Počet klientů nutných k odjetí

Zájezd se uskuteční v případě přihlášení alespoň 10 klientů. Zájezd může CK zrušit minimálně 21 dní před odjezdem. Počítáme se skupinkou 10 – 14 klientů.

Pořadatel:Crocus&Mayer                                                                      

print Formát pro tisk