RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: P O Z N Á V A C Í zájezdy, E X O T I K A, Velká Británie, Vietnam

Vietnam - PUTOVÁNÍ VIETNAMEM OD SEVERU K JIHU - odlet z Prahy - listopad 2023 * březen/duben 2024

Vietnam - PUTOVÁNÍ VIETNAMEM OD SEVERU K JIHU - odlet z Prahy - listopad 2023 * březen/duben 2024Novinkový program je kombinací poznávání se závěrečným odpočinkem v pobytovém letovisku Mui Ne. Vietnam je republika. Oficiální plný název zní Vietnamská socialistická republika s hlavním městem Hanoi, kde začneme i naše putování a poznávání, které si zpestříme úžasnou plavbou mezi ostrůvky a vápencovými skalami v zátoce Halong Bay, kde nás na palubě lodi čeká tradiční oběd i romantická večeře při západu slunce a také nocleh .... pojďte si prohlédnout, co Vás na této cestě čeká v dalších dnech ....

Novinkový program je kombinací poznávání se závěrečným odpočinkem v pobytovém letovisku Mui Ne. Navštívíme patnáctou nejlidnatější zemi světa a devátou nejlidnatější zemi asijského kontinentu. Vietnam je republika. Oficiální plný název zní Vietnamská socialistická republika s hlavním městem Hanoi, kde začneme i naše putování a poznávání, které si zpestříme úžasnou plavbou mezi ostrůvky a vápencovými skalami v zátoce Halong Bay, kde nás na palubě lodi čeká tradiční oběd i romantická večeře při západu slunce a také nocleh .... pojďte si prohlédnout, co Vás na této cestě čeká v dalších dnech ....


Dobrodružná plavba po zátoce Halong Bay

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: 

 

V odpoledních hodinách odlet z pražského letiště Václava Havla do Dubaje. Zde nás čeká přestup na následný let do Hanoje.

2. den:

Po příletu na letiště v Hanoji a vyřízení nezbytných formalit nás autobus zaveze na do hotelu Thang Long Opera Hanoi, kde se ubytujeme. Zde si můžeme užít zasloužený odpočinek po dlouhé cestě, nebo vyrazit do rušných uliček vietnamského hlavního města. Množství prodavačů různého zboží či všudypřítomné motocykly jsou typickou ukázkou místního hektického stylu života.

Následuje projížďka cyklorikšami, při níž budeme, v pohodlí typicky asijského dopravního prostředku, objevovat křivolaké uličky historického města plného malých obchůdků či restaurací. Večer je pro nás připravena uvítací večeře v místní restauraci, zaměřená na speciality vietnamské kuchyně.

3. den:

Během dnešního dne si projdeme ty nejvýznamnější památky, které při návštěvě Hanoje rozhodně musíme vidět. Čeká na nás Ho Či Minovo mauzoleum, Pagoda na jednom sloupu nebo Ho Či Minovo muzeum. Poté se vypravíme do Chrámu literatury, který je zároveň první vietnamskou univerzitou, jejíž historie sahá až do 16. století. Chrám je jedním z nejatraktivnějších turistických míst v Hanoji s obrovským významem pro místní kulturu a tradice.

Odpoledne zamíříme do staré čtvrti, jejíž návštěva nám nabídne unikátní pohled do historie Hanoje. Následuje procházka po tržišti Dong Xuan Market s možností nákupu suvenýrů.

Na závěr dne nás čeká atrakce, kterou by si neměl nechat ujít žádný turista – návštěva vodního loutkového divadla. Představení, při němž je jevištěm loutek bazén naplněný vodou, má původ ve vietnamských vesničkách a neodmyslitelně patří k tradiční vietnamské kultuře.

4. den:

Hned ráno vyrazíme vstříc světoznámé zátoce Halong Bay, která je umístěna na seznamu UNESCO a zároveň se řadí mezi nejnavštěvovanější místa v celé zemi. Po nalodění se vydáme na úžasnou plavbu lodí mezi ostrůvky a vápencovými skalami, které zde osamoceně vystupují z moře. Na palubě je pro vás přichystán tradiční oběd, po němž navštívíte některý z ostrovů či jeskyní. Den zakončíme večeří servírovanou při romantickém západu slunce. Nocleh na lodi.

5. den:

Ráno přivítáme na palubě lodi výhledem na nádhernou zátoku. Snídaně na čerstvém vzduchu s hrnkem teplého čaje či kávy, co lepšího si přát. Dopoledne budeme pokračovat v objevování krás zátoky Halong Bay, následně se vrátíme zpět do přístavu.

Po vylodění nás čeká návrat do Hanoje, odkud je naplánován krátký přelet do města Danang ve středu země.

Po příletu do Danangu přejezd na ubytování ve městě Hoi An.

6. den:

Dopoledne vyrazíme vstříc zeleninové farmě Tra Que, kde po procházce zahradami navštívíme typický vesnický trh. Zde si vybereme suroviny na vrchol dopoledního programulekci vaření vietnamských specialit pod vedením místního šéfkuchaře. Následně budeme moci plody své práce ochutnat.

Hoi An - farma Tra Que - kurz vaření

Halong Bay - Hanoj - Hoi An

Po obědě naše kroky povedou opět do města Hoi An. Navštívíme hlavní památky města v čele s Japonským mostem, pagodu Phuc Kien, historický dům Phung Hung nebo tradičními čínskými malbami vyzdobenou halu Quang Dong. Nocleh v Hoi An.

7. den:

Po snídani nás autobus doveze k úpatí Mramorových hor. Dohromady je jich pět a každá z nich představuje jeden z buddhistických prvků vesmíru – oheň, vodu, zemi, kov a dřevo. K horám se váže i místní legenda o Božské želvě, z jejíhož vejce se zrodila krásná nymfa. Z pěti částí prasklého vejce pak vzniklo pět horských útvarů. S průvodcem se následně vydáme až na vrchol, kde se nám naskytne jedinečný pohled na město – moderní výškové budovy vedle tradičních dřevěných domků. Po návštěvě hlavní jeskyně Mramorových hor, kde spatříme i sochu Buddhy postavenou ve stylu Cham, nás čeká přejezd průsmykem Hai Van do města Hue. Cestou zastávka v rybářské vesnici Lang Co. Nocleh v Hue.

8. den:

Čeká nás celodenní návštěva památek a zajímavostí posledního sídla vietnamských císařů, jenž je zapsáno i na seznamu světového dědictví UNESCO. Uvidíme Císařskou citadelu, na kterou si svoji daň vybrala Vietnamská válka, poté při plavbě lodí po Voňavé řece spatříme známou pagodu Thiem Mu.

Odpolední program nás zavede k unikátním hrobkám bývalých císařských vládců. Na závěr dne navštívíme trh Dong Ba, nabízející kromě různorodého zboží i zajímavý pohled do každodenního života místních obyvatel. Nocleh v Hue.

9. den:

Dopoledne je na programu krátký přelet do Ho Či Minova města, zakončený ubytováním a krátkým odpočinkem v hotelu.

Odpoledne pak věnujeme objevování památek toho velkoměsta, známého též pod původním jménem Saigon. Můžeme se těšit například na palác Sjednocení, kde roku 1975 skončila Vietnamská válka, koloniální budovy v centru města – starý poštovní úřad, katedrálu Notre Dame nebo radnici. Po návštěvě trhu Ben Thanh je zbytek dne věnován odpočinku. Nocleh v Ho Či Minově městě.

10. den:

První zastávkou dnešního programu bude chrám Cao Dai. Tato extravagantně zdobená stavba, zasvěcená stejnojmenné sektě, je unikátní díky prvkům buddhismu, taoismu, konfucianismu, a dokonce i katolicismu. Uvnitř chrámu je vystavěno 28 sloupů s draky, které vyobrazují stejný počet projevů Buddhy a zároveň zde uvidíme sedm hlav kobry zobrazující sedm lidských emocí.

Po obědě v místní restauraci nás čeká přejezd ke vstupu do sítě tunelů Cu Chi. Několikapatrový tunelový komplex o délce asi 250 km byl vybudován odbojáři během Vietnamské války a hrál během tohoto střetnutí významnou roli při obraně Ho Či Minova města. Budeme mít možnost projít si alespoň malou část bludiště a uděláme si tak reálnou představu o životě a o nelítostných bojích během této krvavé války. Nocleh v Ho Či Minově městě.

11. den:

Dopoledne vyrazíme vstříc hospodářskému centru jižní části země, do delty zdejšího veletoku Mekong, přezdívaného „rýžová miska Vietnamu“. Následuje plavba na lodi mezi ostrůvky Draka, Jednorožce, Želvy a Fénixe. Cestou navštívíme malou továrnu na ruční výrobu předmětů z kokosu a zastavíme na Želvím ostrově, kde je pro nás připravena ochutnávka čerstvého exotického ovoce. Po lodním výletu nás čeká projížďka na motorce po místních cestičkách vedoucích až k vyhlášené medové farmě, kde můžeme krátkou přestávku využít k ochutnání místního medu. Posledním bodem programu je o něco dobrodružnější plavba na malé veslici po kanálu Xep, který vede lesíky kokosových palem. Návrat do Ho Či Minova města, nocleh.

12. den:

Po snídani vyrazíme na cestu za zaslouženým odpočinkem do letoviska Mui Ne. Cestou navštívíme farmu s dračím ovocem, továrnu na rybí omáčku a místní tržiště. Po příjezdu do hotelu odpočinek a volno.

 

13. den:

Volný den určený k odpočinku a relaxaci.

14. den:

Volný den určený k odpočinku a relaxaci.

 

15. den:

Dopoledne určené k odpočinku, během odpoledních hodin transfer na letiště v Ho Či Minově městě a odlet zpět do České republiky.

16. den:

V brzkých odpoledních hodinách přílet do Prahy.

 

Termín zájezdu:

5.11. - 20.11.2023

Cena od Kč 67.090,-

Aktuální LM cena od Kč 59.990,-

 

27.3. - 11.4.2024

Cena od Kč 64.490,-

Aktuální FM cena od Kč 58.490,-

 

Cena zahrnuje

 

 • leteckou dopravu
 • letištní a bezpečnostní taxy včetně palivového příplatku
 • zavazadla do maximální hmotnosti 25 kg/osoba
 • veškeré transfery v rámci programu
 • ubytování (12 nocí ve čtyřhvězdičkových hotelech a 1 noc na lodi v zátoce Halong Bay)
 • uvedenou stravu (13 snídaní, 3 obědy, 2 večeře)
 • služby průvodce a jednotlivé vstupy
 • pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje

 

 • komplexní pojištění pro cesty do zahraničí
 • vízum
 • nápoje během organizovaných obědů a večeří
 • Večeře v rámci pobytové části zájezdu je možné dokoupit při objednání zájezdu.

Poznámka

Pro vstup na území Vietnamu je nutné mít cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po datu návratu z dovolené a vízum (vyřizuje se online)

Předpokládané časy letů:

tam - Praha odlet 5.11.2023 v 15.30hod. - přílet Hanoi 6.11.2023 ve 12.40hod.

zpět - Hanoi odlet 19.11.2023 ve 23.55hod. - přílet Praha 20.11.2023 ve 12.55hod.

Zájezd se uskuteční při minimálním počtu 20 účastníků.

Pořadatel:Afrodita s.r.o.

print Formát pro tisk