RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: Úvod, Zájezdy H O T E L B U S E M, Zanzibar a ostatní země

Argentina, Chile - PATAGONIE - ZEMĚ NA KONCI SVĚTA - hotelbusem s plnou penzí - listopad 2024 a 2 termíny 2025

Argentina, Chile - PATAGONIE - ZEMĚ NA KONCI SVĚTA - hotelbusem s plnou penzí - listopad 2024 a 2 termíny 2025Na této cestě poznáme jižní část jihoamerického kontinentu od subtropů až po Ohňovou zemi, za kterou se rozprostírají už jen studené vody dvou oceánů a ledové pláně Antarktidy. Uvidíme nádherné žulové věže tyčící se k nebi, jezera s křišťálovou vodou, ledovcové splazy „tekoucí“ do údolí, rozlehlé pampy obydlené jen stády lam guanako a pštrosy nandu. Tato oblast je pustá, liduprázdná, ale neskutečně krásná, přívětivá a pohostinná.

 

Na této cestě poznáme jižní část jihoamerického kontinentu od subtropů až po Ohňovou zemi, za kterou se rozprostírají už jen studené vody dvou oceánů a ledové pláně Antarktidy. Uvidíme nádherné žulové věže tyčící se k nebi, jezera s křišťálovou vodou, ledovcové splazy „tekoucí“ do údolí, rozlehlé pampy obydlené jen stády lam guanako a pštrosy nandu. Tato oblast je pustá, liduprázdná, a neskutečně krásná. Zároveň je ale i velmi pohostinná a přívětivá. Budete mít velkou příležitost objevovat a poznat tuto úchvatnou, velmi rozmanitou krajinu s možností turistiky v nedotčené přírodě.

 

Ushuaia – nejjižněji položené město světa, Torres del Paine – pěší výlet k žulovým věžím, Fitz Roy – nezapomenutelná panoramata, Perito Moreno – přírodní divadlo, odlamování ledových ker

 Poznávací zájezd Patagonie - země na konci světaPoznávací zájezd Patagonie - země na konci světaPoznávací zájezd Patagonie - země na konci světaPoznávací zájezd Patagonie - země na konci světaPoznávací zájezd Patagonie - země na konci světaPoznávací zájezd Patagonie - země na konci světa

PROGRAM ZÁJEZDU:

 

1. – 3. den: odlet do Santiaga de Chile – hlavní město Chile, prezidentský palác La Moneda, Cerro Santa Lucia – vyhlídka, Cerro San Cristobal, "La Piojera" – památkovým úřadem chráněná hospůdka, kde můžete ochutnat nápoj "Terremoto – zemětřesení".

4. – 5. den: Chillan – trh uměleckých řemesel, Salto de Laja – kaskády na řece Laja,, Villarica, Pucón – města ležící uprostřed nádherné krajiny jezer a vulkánů, NP Huerquehue – výlet do pravěku, araukariové lesy, pěší túra v parku.

6. – 7. den: vulkán Osorno – nejznámější chilská sopka, možnost krátkého treku, pro otužilce i koupání, Petrohué – vodopády a peřeje na řece Petrohué.

8. – 9. den: přejezd do Argentiny, NP Nahuel Huapi – horské scenérie, jezera, turistika v parku, San Carlos de Bariloche – letovisko pod Andami, vstupní brána do parku Nahuel Huapi, lanovkou na Cerro Catedral – trek a vyhlídky na velkou část And.

10. – 11. den: NP Los Alerces (fakultativně – cca 85 $) – turistika v parku, „jihoamerické sekvoje“, přesun na jih podél andského masivu. Cesta po RN 40, v Argentině proslulé tak jako "Road 66" v USA.

12. – 14. den: přejezd k NP Los Glaciares World Heritage Site (fakultativně – cca 60 $), Lago Viedma, masiv Fitz Roy, Cerro Torre – pěší turistika pod žulovými věžemi, okouzlující horská krajina.

15. – 16. den: Calafate, Lago Argentino – jedno z turistických center argentinské Patagonie, Perito Moreno – 60 m vysoká ledovcová stěna, impozantní pohled na kry odlamující se z čela ledovce.

17. – 18. den: NP Torres del Paine – klenot chilské Patagonie, celodenní pěší výlet k úpatí žulových věží nebo procházky kolem jezer, divoká horská krajina s jezery a ledovci.

19. – 21. den: Puerto Natales – malý přístav v ústí fjordu jménem Zátoka poslední naděje, základna pro výlety lodí po chilských fjordech, Punta Arenas – středisko chilské Patagonie, přejezd do Ohňové země trajektem přes Magellanův průliv, Ohňová země – chilská a argentinská část, hraniční přechod San Sebastian ztracený v pustině, Ushuaia – nejjižněji položené město světa, Beaglův kanál – nejjižnější bod cesty, fakultativně možnost plavby lodí po kanálu (cca 54 $), NP Tierra del Fuego – turistika na konci světa.

22. – 23. den: přejezd na pevninu, kráterové jezero Laguna Azul, Rio Gallegos – přístavní město, přejezd podél pobřeží Atlantiku na sever, Bosque Petrificado – zkamenělý les, obrovské pravěké kmeny staré 220 milionů let.

24. – 25. den: Rada Tilly – letovisko na pobřeží Atlantiku, Punta Tombo (cca 70 $) – největší kolonie tučňáků v JA (fakultativně).

26. – 28. den: Bahía Blanca – jízda podél atlantického pobřeží, Mar del Plata – koupání na plážích Atlantiku.

29. – 32. den: Buenos Aires – prohlídka hlavního města Argentiny, katedrála, Plaza de Mayo, hrob Evity Perónové, prezidentský palác Casa Rosada, malebná čtvrť La Boca. Odlet a návrat do Evropy.

Poznávací zájezd 	Patagonie - země na konci světa, MapaPoznávací zájezd Americký hotelbus

 

Termíny zájezdů:

24.1. - 24.2.2023 - termín je vyprodán!

3.3. - 3.4.2023

Cena od Kč 97.900,-

a letenky cena Kč 39.000,-

 

7.11. - 8.12.2024 - poslední volné místo!

Cena Kč 97.900,-

a letenka Kč 39.000,-

 

12.12.2024 - 12.1.2025

16.1.2025 - 16.2.2025

Cena od 97.900,-

a letenka (orientační cena) Kč 39.000,-

 

Při objednání v roce 2023 je

garantována cena zájezdu z roku 2023!!

 

 

 

 

Cena zahrnuje

 

dopravu hotelbusem, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku, vstup do NP Torres del Paine, místní průvodce v Punta Tombo.

 

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů a národních parků a lokalit, fakultativní výlety, místní dopravu a vstupy do parků: Huerquehue, Los Alerces, Perito Moreno, Tierra del Fuego (cca 200 $), nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění, letenky včetně tax a poplatků, místní odletové taxy, dopravu na/z letiště.

 

Odletová mista: Praha, Vídeň, Mnichov

Cesta může být realizována opačným směrem.

 

 

 

Nový hotelbus "Američan" pro poznávací zájezdy jižní Amerika

Nový hotelbus "Američan" pro poznávací zájezdy jižní Amerika
Nový hotelbus "Američan" pro poznávací zájezdy jižní Amerika
Hotelbus Volvo FM9/15 – AMERIČAN

"Musím říct, že už se těším, až spolu pojedeme na začátku roku do Patagonie. Nenechte si ujít mimořádnou příležitost, díky tomuto vozu budeme mít v roce 2020 <<Rok Jižní Ameriky>> a i na Vás třeba čeká zajímavá cena a odměnou bude cesta s tímto krasavcem, pojeďte. Všude dobře, tak co doma." .... řekl cestovatel a řidič hotelbusu v JA Bob Stupka (na obrázku u svého krasavce :-))

 

 

Výhody cestováním HOTELBUSEM

Cestování hotelbusem vám přinese celou řadu výhod, které ocenily již tisíce našich zákazníků:

 

 

 

 • Pohodlí během celé cesty
 • Péče české posádky
 • Plná penze v ceně
 • Efektivní využití celého času na dovolené
 • Intenzivní kontakt s místním prostředím a obyvateli
 • Máte „kousek domova“ stále s sebou
 • Rozumná cena
 • Žádné otravné vybalování kufrů
 • Žádné zmatečné stěhování z hotelu do hotelu
 • Žádná ztracená zavazadla
 • Žádné nepohodlné přejezdy místní dopravou
 • Žádné časové ztráty

 

 

 

 

 

Pro koho jsou hotelbusy určeny

 

 

 

Touha po cestování není omezena ani věkem či vzděláním. Vytváříme proto takové podmínky, aby se s námi cítili dobře všichni cestovatelé bez omezení věku. Obzvláště oblíbené je cestování našimi hotelbusy mezi zákazníky střední a starší věkové kategorie, z nichž mnozí s námi cestují opakovaně.

 

 

 

Velice oblíbené jsou hotelbusy pro cesty ucelených skupin a kolektivů. 

 

 

 

Posádka hotelbusu

 

 

 

Posádka každého vozidla je dvoučlenná a má statut technického doprovodu. Oba členové posádky mají příslušnou kvalifikaci pro řízení hotelbusu a během cesty se střídají v řízení vozu a přípravě jídla. Posádka vozu je natolik zkušená a znalá místních podmínek, že je schopna poskytnout klientům veškeré důležité informace o navštěvovaných místech, upozornit na místní zvyklosti a varovat před případnými riziky.

 Pořadatel:Pangeotours

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

print Formát pro tisk