RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: Č E S K Á . R E P U B L I K A, Úvod, Panama, Polsko, Portugalsko

Česká republika.Polsko - KRÁLICKÝ SNĚŽNÍK, DOLNÍ MORAVA, LITOMYŠL - polopenze - září 2023*srpen, září 2024

Česká republika.Polsko - KRÁLICKÝ SNĚŽNÍK, DOLNÍ MORAVA, LITOMYŠL - polopenze - září 2023*srpen, září 2024Přírodní rezervace Toulovcovy Maštale, návštěva zámku Nové Hrady s krásně udržovaným francouzským parkem a oborou daňků a jelenů; areál Dolní Morava s 55m vysokou vyhlídkovou konstrukcí Stezka v oblacích z roku 2015; hřebenová túra s průvodcem na vrchol Kralického Sněžníku; přejezd do Polska a celodenní návštěva přírodního parku Śnieżnicki Park Krajobrazowy, který navazuje na české Jeseníky; pohraniční město Králíky s nedalekým klášterem a zastávka v Litomyšli s prohlídkou renesančního zámku.

Přírodní rezervace Toulovcovy Maštale, návštěva zámku Nové Hrady s krásně udržovaným francouzským parkem a oborou daňků a jelenů; areál Dolní Morava s 55m vysokou vyhlídkovou konstrukcí Stezka v oblacích z roku 2015; hřebenová túra s průvodcem na vrchol Kralického Sněžníku; přejezd do Polska a celodenní návštěva přírodního parku Śnieżnicki Park Krajobrazowy, který navazuje na české Jeseníky; pohraniční město Králíky s nedalekým klášterem a zastávka v Litomyšli s prohlídkou renesančního zámku.

 

52edd44d-4f3d-4d0a-a6a1-2f50c5c57900

 

 

 

Program zájezdu:

1. den - odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách. Příjezd do přírodní rezervace Toulovcovy Maštale, kde se nachází skalní město. Procházka kolem různých skalních útvarů a vyhlídek. Odpoledne návštěva zámku Nové Hrady s krásně udržovaným francouzským parkem a oborou daňků a jelenů. Odjezd na ubytování.


2. den - příjezd do areálu Dolní Morava, kde si budete moci vybrat, jak strávit den. Největšími atrakcemi jsou Stezka v oblacích (55 metrů vysoká vyhlídková konstrukce z roku 2015, Mamutí horská dráha, která je svou délkou přes 3 kilometry a 25 zatáčkami největší v ČR a Sky Bridge, který je zavěšený ve výšce až 95 metrů nad údolím a je se svými 721 m nejdelším visutým mostem pro pěší na světě. Buď budete moci strávit celý den v zábavním areálu nebo vyjedete lanovkou do nadmořské výšky 1.116 m, k horské chatě Slaměnka s restaurací Skalka a odtud se vydáte s průvodcem na okružní hřebenovou túru na vrchol Kralického Sněžníku (1.424 m.n.m.) a zpět kolem pramene řeky Moravy údolím po proudu řeky k parkovišti (cca 20 km). Návrat na ubytování.


3. den - přejezd do Polska a celodenní návštěva přírodního parku Śnieżnicki Park Krajobrazowy, který navazuje na české Jeseníky. Procházka ke 23 m vysokému vodopádu Vilčky a výstup na známé poutní místo ke kostelu Panny Marie Sněžné pod vrcholem Góry Igliczne u vsi Miedzyórze. Návrat na ubytování.


4. den - prohlídka pohraničního města Králíky s nedalekým klášterem a procházka po okolních kopcích. Na cestě zpět zastávka v městě Litomyšl. Prohlídka historického centra města a renesančního zámku, který se dostal na seznam UNESCO. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

 

Termíny zájezdu:

7.9. - 10.9.2023 - Kč 4.690,-

8.8. - 11.8.2024 - Kč 5.590,-

5.9. - 8.9.2024 - Kč 5.490,-

 

 

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 3x ubytování v 1/2 pokojích s polopenzí, služby průvodce.

 

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění, pobytovou taxu, vstupné, lanovky.

Pořadatel:CK RoSlo 

print Formát pro tisk