RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: Úvod, P O Z N Á V A C Í zájezdy, Grónsko,Gruzie (Gruzie+Arménie)

Gruzie - ZEMĚ HOR, PAMÁTEK A LAHODNÉHO VÍNA - polopenze, vstupy v ceně - FM do 30.8.23 - květen 2024

Gruzie - ZEMĚ HOR, PAMÁTEK A LAHODNÉHO VÍNA - polopenze, vstupy v ceně - FM do 30.8.23 - květen 2024GRUZIE – ZEMĚ HOR, STAROBYLÝCH PAMÁTEK A LAHODNÉHO VÍNA. Navštivte s námi v malé skupince tuto jedinečnou zemi s bohatou historií. Vrcholky pohoří Kavkaz obklopují malebné nížiny s překrásnou přírodou a starobylými městy. Nadchne Vás chuť gruzínské kuchyně a vynikajícího vína. V ceně zájezdu je 8x ubytování se snídaní, 3x oběd a 4x večeře, degustace vína, vstupné do NP Borjomi, jeskynního města Vardzija, Národního muzea Gruzie a řada dalších vstupů ....

GRUZIE – ZEMĚ HOR, STAROBYLÝCH PAMÁTEK A LAHODNÉHO VÍNA. Navštivte s námi v malé skupince (do 15 osob) tuto jedinečnou zemi s bohatou historií. Vrcholky pohoří Kavkaz obklopují malebné nížiny s překrásnou přírodou a starobylými městy. Nadchne Vás chuť gruzínské kuchyně a vynikajícího vína. V ceně zájezdu je 8x ubytování se snídaní, 3x oběd a 4x večeře, degustace vína, vstupné do NP Borjomi, jeskynního města Vardzija, Národního muzea Gruzie a řada dalších vstupů ....

 

GRUZIE – ZEMĚ HOR, STAROBYLÝCH PAMÁTEK A LAHODNÉHO VÍNA

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Letecký přesun do Tbilisi. Ubytování v hotelu a volný čas. Nocleh v Tbilisi.

2. den: Prohlídka hlavního města Tbilisi. Z náhorní plošiny Metekhi (13. století) se přesuneme k pevnosti Narikala (4. století).  Pokračujeme v prohlídce sirných lázní s cihlovou kupolí (17. století), kavárna Shardeni, synagoga, katedrála Sioni a nejstarší bazilika v Tbilisi Anchiskhati (6. století). Projdeme se přes Most míru, spojnicí mezi Rike Parkem a Starým Městem. Navštívíme National Museum of Georgia, které zobrazuje hlavní archeologické nálezy země Gruzie a Kavkazu. Večeře v tradiční gruzínské restauraci s folkovou show. Ubytování v hotelu a nocleh v hotelu v Tbilisi.

3. den: Tbilisi – David Gareji – Telavi

Po snídani cesta do regionu Kakheti - přední vinařské oblasti Gruzie, která je domovem stovek historických a architektonických památek. Návštěva klášterního komplexu David Gareji (6. století), který se nachází na hranici s Ázerbájdžánem, je jednou z nejpozoruhodnějších historických památek Gruzie. Průjezd barevným pohořím k polopoušti Garedži s exotickým a působivým pohledem s načervenalými, zlatými a modrými barvami. Poté přejezd do městečka Telavi – které bylo hlavním městem království Kakheti v 10-11 století. Ubytování v hotelu a nocleh v hotelu v Telavi.

4. den: Telavi – Tsinandali – Sighnaghi – Bodbe – Tbilisi

Po snídani návštěva místního trhu Telavi. Poté přejezd do Tsinandali – vesnice známé panstvím a historickým vinařstvím. Oběd, degustace vína a výroba místní pochoutky churchkhela. Navštívíme klášter Bodbe – místo posledního odpočinku svaté Niny, která přinesla křesťanství do Gruzie. Dál se vydáme do Sighnaghi – malého krásného městečka, které návštěvníkům otevírá nádherný výhled na pohoří Velký Kavkaz. Příjezd do Tbilisi. Ubytování v hotelu a nocleh v Tbilisi.

5. den: Tbilisi – Mtskheta – Kazbegi – Kostel Nejsvětější Trojice Gergeti – Gudauri

Po snídani se vydáme prozkoumat starobylé hlavní město Gruzie - Mtskheta, významné náboženské centrum a městské muzeum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Po cestě se zastavíme v klášteře Jvari (6. století). Tento známý klášter se nachází na vrcholu hory, na soutoku řek Mtkvari a Aragvi. Poté pokračujeme ke katedrále Svetitskhoveli (11. století), která je známá jako místo, kde bylo pohřbeno Kristovo roucho. Výjezd pohořím Vysoký Kavkaz po gruzínské vojenské dálnici směrem na Kazbegi. Cestou pojedeme přes Cross Pass (2 395 m.) Z centra Kazbegi ke kostelu Nejsvětější Trojice Gergeti (14. století), úžasně umístěném na kopci (2170 m.), s výhledem na okolní zasněžené vrcholky pohoří Velký Kavkaz a horu Kazbek (5047 m.n.m.). Ubytování, večeře a nocleh v hotelu Gudauri.

6. den: Gudauri – Ananuri – Uplistsikhe – Gori – Kutaisi

Snídaně v hotelu. Přejíždíme po Hedvábné stezce a dojedem do Gori - rodiště sovětského vůdce Stalina. Cestou návštěva architektonického komplexu Ananuri (17. století) s výhledem na nádrž na řece Aragvi. Poté pokračujeme prozkoumáním jeskynního města Uplistsikhe (1. tisíciletí př. n. l.) – jednoho z prvních měst v Gruzii vytesaných do skály. Ubytování v hotelu v Kutaisi.

7. den: Gelati – Borjomi – Akhaltsikhe

Ráno po snídani odjezd do klášterního komplexu a akademie Gelati (12. století), kdysi hlavního centra osvícení v Gruzii, založeného králem Davidem Stavitelem v roce 1106. Komplex je součástí světového dědictví UNESCO. Poté pokračujeme do Borjomi - známého svými minerálními vodami. Navštívíme minerální vodní park a ochutnáme slavnou vodu Borjomi. Přejezd do Akhaltsikhe. Zastávka na hradě Rabati. Večeře a nocleh v hotelu v Akhaltsikhe.

8. den: Akhaltsikhe – Vardzia – klášter Poka – Tbilisi

Po snídani vyrazíme do Vardzie – nádherného jeskynního města zlatého věku. Cestou zastávka v pevnosti Khertvisi (10. století). Příjezd do Vardzie (12. století). Oběd v rodině místního farmáře. Cesta zpět do Tbilisi. Cesta je nádherná s neobvyklými vesnicemi a obrovskými jezery. Cestou navštívíme krásný klášter Poka - můžeme vidět zbytky původního kamenného kostela, včetně fragmentů původních fresek. Ubytování v hotelu a nocleh v hotelu v Tbilisi.

9. den: Transfer na mezinárodní letiště v Tbilisi a odlet.

 

 

 

 

Termín zájezdu:

3.5. - 12.5.2024

Cena od Kč 45.990,-

FM do 30.8.2023 od Kč 42.990,-

 

Cena zahrnuje: 

- leteckou přepravu Praha-Tbilisi-Praha s přestupem

-  transfery na místě, dopravu dle programu

- místního průvodce  průvodce pořádající české CK

- 8x ubytování se snídaní, 3x oběd, 4x večeři

- vstupné: Národní muzeum Gruzie, Tsinandali, jeskyně Uplistsikhe, park Borjomi, jeskynní      město Vardzia, Gareji vozidlo 4x4, degustace vína, výroba Churchkhely

- zákonné pojištění CK

 

Cena nezahrnuje: 

- pojištění, spropitné

- vstupné hrad Rabati, pevnost Khertvisi, vozidlo 4x4 v Kazbegi

Minimální počet osob: 12

Pořadatel:Oceán CZ s.r.o.

print Formát pro tisk