RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: Úvod, Slovensko, Slovinsko, Skotsko, L O D Ě - plavby, výlety, trajekty

Slovensko, Maďarsko, Rakousko - PODUNAJSKÉ METROPOLE - s plavbou po Dunaji - FM do 30.4.! - červenec 2024

Slovensko, Maďarsko, Rakousko - PODUNAJSKÉ METROPOLE - s plavbou po Dunaji - FM do 30.4.! - červenec 2024Porovnejte si s námi tři města, v jejichž historii a podobě se odráží dějinné osudy střední Evropy. Poodhrneme oponu a podíváme se na scénu habsburské monarchie. Vídeň byla po staletí sídlem císařů a metropolí nadnárodní říše. V době, kdy si Panonskou nížinu podmanili Turci, plnila dnešní Bratislava roli hlavního města Uherského království. Budapešť je historickou metropolí Uher od středověku. Tato místa propojuje veletok Dunaje, který psal zlomové historické události již v éře antiky.

Porovnejte si s námi tři města, v jejichž historii a podobě se odráží dějinné osudy střední Evropy. S jistou dávku nostalgie poodhrneme oponu a podíváme se na scénu habsburské monarchie. Vídeň byla po staletí sídlem císařů a metropolí nadnárodní říše. V době, kdy si Panonskou nížinu podmanili Turci, plnila dnešní Bratislava roli hlavního města Uherského království. Budapešť je historickou metropolí Uher od středověku. Dnešní Rakousko, Slovensko a Maďarsko propojuje veletok Dunaje, který psal zlomové historické události již v éře antiky.

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

 

1. den

V časných ranních hodinách odjezd. Dopoledne příjezd a prohlídka BRATISLAVY: zřícenina hradu Děvín, Bratislavský hrad, Grasalkovicův palác, katedrála sv. Martina a prohlídka centra Bratislavy, korunovační cesta uherských králů. Večer odjezd na ubytování, večeře.

 

2. den

po snídani odjezd a prohlídka centra BUDAPEŠTI: hradní vrch s Matyášovo chrámem a Rybářskou baštou, procházka uličkami starého Budína, Řetězový most, Wöresmarti ter a katedrála sv. Štěpána, Velká tržnice. Večer odjezd na ubytování v Bratislavě, večeře.

 

3. den

po snídani se vydáme na fakultativní lodní výlet (cena 1 590 Kč), budeme se plavit proti proudu Dunaje z Bratislavy do Vídně. Proplujeme kolem hradu Děvín a národním parkem Donau Auen. Budeme míjet zříceniny hradu Hainburg, kde se ženil Přemysl Otakar II. Po připlutí prohlídka VÍDNĚ: projdeme se centrem rakouské metropole a ukážeme si nejen Hofburg, ale i katedrálu Sv. Štěpána, Ring strasse s radnicí, parlamentem, náměstím Marie Terezie a Operou. Večeř odjezd a po půlnoci návrat domů.

 

Termín zájezdu:

19.7.2024 - 21.7.2024

Cena od Kč 6.200,-

FM cena Kč 5.900,- platí do 30.4.2024

 

 Cena zahrnuje

2x ubytování se snídaní v hotelu *** s vlastním příslušenstvím, dopravu autobusem s klimatizací a WC, služby průvodce a pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné, plavbu lodí z Bratislavy do Vídně, pobytovou taxu, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč

 

 

Ubytování

v hotelu, pokoje s vlastním příslušenstvím.

 

Stravování

snídaně, večeře možné za příplatek. Večeře obsahuje 4 chody (polévku, hlavní chod, salát a dezert).

 

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací. Zakoupením místenky si rezervujete místo v autobuse dle svého přání (výběr strany autobusu, řada nebo přibližná místa, nikdy ne čísla sedaček, jelikož každý autobus je jinak číslovaný). Upozorňujeme, že se může přání lišit např. o řadu, z důvodu velikého počtu klientů a autobusů.

Trasa A

Za příplatek formou jízdenky SA nebo Flixbus: Brno (600 Kč), bez příplatku: Praha, Zbraslav, Dobříš, Příbram, Písek, Protivín, Vodňany, České Budějovice, Lišov, Třeboň, Suchdol, Halámky.

Trasa B

Bez příplatku: Plzeň, Klatovy, Horažďovice, Strakonice. Při min. počtu 6 lidí: Nepomuk, Blatná.

 

Další informace

Posloupnost programu zájezdu je v kompetenci průvodce. Program může být změněn či přizpůsoben aktuálním podmínkám.

Pořadatel:CK Kellner 

 

print Formát pro tisk