RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura RioVerda - cestovní agentura

Typ zájezdu

Destinace

Vyhledávání


Kontakty

tabor@rioverda.cz
+420 602 435 073
Kategorie: Zájezdy H O T E L B U S E M, Madeira, Malta, Maroko, Mexiko, Španělsko+Mallorca,Menorca,Ibiza

Maroko, Španělsko - MAROKEM AŽ NA OKRAJ SAHARY - hotelbusem s plnou penzí - září 2023 * duben, září 2024

Maroko, Španělsko - MAROKEM AŽ NA OKRAJ SAHARY - hotelbusem s plnou penzí - září 2023 * duben, září 2024Královská města – jedinečně zachovalé mediny, poušť Sahara – gigantické duny, výlet na velbloudech na východ slunce, Todra, Dadés – malebné soutěsky v pohoří Atlas, Casablanca – největší mešita v Maroku. Expedice do severní Afriky nás zavede do Marockého království, exotického světa arabské kultury. Maroko vás zahrne svými vůněmi i barvami. Na zpáteční cestě pak můžeme obdivovat krásy středověkého Toleda a ve Figueres se necháme okouzlit uměním Salvadora Dalího.

Královská města – jedinečně zachovalé mediny, poušť Sahara – gigantické duny, výlet na velbloudech na východ slunce, Todra, Dadés – malebné soutěsky v pohoří Atlas, Casablanca – největší mešita v Maroku.

Expedice do severní Afriky nás zavede do Marockého království, exotického světa arabské kultury. Budeme moci obdivovat mediny – původní historická centra arabských měst, které takto zachovalé můžeme vidět pouze v Maroku. Divoká krása pobřežního pohoří Rif i Vysokého Atlasu kontrastuje s kamenitou pouští jihovýchodního Maroka. V dunách Erg Chebi budeme moci vstřebat atmosféru pravé písečné Sahary. Maroko vás zahrne svými vůněmi i barvami. Na zpáteční cestě pak můžeme obdivovat krásy středověkého Toleda a ve Figueres se necháme okouzlit uměním Salvadora Dalího.

Poznávací zájezd Až na okraj SaharyPoznávací zájezd Až na okraj SaharyPoznávací zájezd Až na okraj SaharyPoznávací zájezd Marokem až na okraj Sahary, MapaPoznávací zájezd Až na okraj SaharyPoznávací zájezd Až na okraj Sahary

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. – 2. den: odjezd z Českých Budějovic a Prahy, Ženeva – krátká prohlídka.

3. – 4. den: Barcelona – pulzující středomořský přístav, bulvár Las Ramblas, Sagrada Família – architektonický skvost proslulého A. Gaudího, Gibraltar – večerní prohlídka.

5. – 8. den: trajekt do Ceuty, španělské území na africkém kontinentu, přejezd do Maroka, Chechaouen – město na úpatí Rifu, Fés – královské město se světoznámou medinou a proslulými koželužnami World Heritage Site, Volubilis – ruiny římského města s jedinečnými mozaikami World Heritage Site, Moulay Idris – muslimské svaté město s hrobem proroka Moulaye Idrise, Meknés – královské město World Heritage Site, medresy – školy islámu, Er Rachidia, Erfoud – města v poušti, průjezd Vysokým Atlasem, cedrové lesy, kaňon řeky Zíz, oázy na okraji Sahary, Merzouga – písečné duny Erg Chebi – fakultativně s místní agenturou možnost výletu do dun na velbloudech, přenocování v poušti (cca 50 €).

9. – 10. den: Todra – soutěska v Atlasu (pěší výlet), Dadés – údolí řeky, skalní útvary, „mozek Atlasu“, Ouarzazate – město pod Atlasem s rekonstruovanou kasbou.

11. – 13. den: průsmyk Tizi–n–Tichka, vodopády Ouzoud, přejezd Vysokého Atlasu, Marrákeš – královské město World Heritage Site, rozsáhlá medina, Casablanca – Hasanova mešita, jediná mešita v Maroku, kterou mohou navštívit nevěřící.

14. – 15. den: Rabat – hlavní město Maroka World Heritage Site, historické královské město a přístav, královská hrobka, Ceuta – trajekt do Evropy.

16. – 17. den: Toledo – středověké město s krásnou gotickou katedrálou World Heritage Site, Figueres – expozice malíře Salvadora Dalího.

18. – 19. den: přesun a návrat do ČR.

 

Termíny zájezdu:

17.4. - 5.5.2023

23.9. - 11.10.2023

11.4. - 29.4.2024

23.9. - 11.10.2024

Cena od Kč 51.900,-

 

Cena zahrnuje: dopravu hotelbusem včetně trajektů, stravu v hotelbusu ve formě plné penze bez nápojů, ubytování v hotelbusu, služby technického doprovodu, elektronického (tištěného) průvodce po trase zájezdu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů a národních parků, fakultativní výlety, nápoje kromě čaje k snídani, cestovní pojištění.

Odjezdové misto: Praha, Vídeň, Mnichov

Výhody cestováním HOTELBUSEM

 

 

 

Cestování hotelbusem vám přinese celou řadu výhod, které ocenily již tisíce našich zákazníků:

 

 

 

 • Pohodlí během celé cesty
 • Péče české posádky
 • Plná penze v ceně
 • Efektivní využití celého času na dovolené
 • Intenzivní kontakt s místním prostředím a obyvateli
 • Máte „kousek domova“ stále s sebou
 • Rozumná cena
 • Žádné otravné vybalování kufrů
 • Žádné zmatečné stěhování z hotelu do hotelu
 • Žádná ztracená zavazadla
 • Žádné nepohodlné přejezdy místní dopravou
 • Žádné časové ztráty

 

 

 

Pro koho jsou hotelbusy určeny

 

 

 

Touha po cestování není omezena ani věkem či vzděláním. Vytváříme proto takové podmínky, aby se s námi cítili dobře všichni cestovatelé bez omezení věku. Obzvláště oblíbené je cestování našimi hotelbusy mezi zákazníky střední a starší věkové kategorie, z nichž mnozí s námi cestují opakovaně.

 

 

 

Velice oblíbené jsou hotelbusy pro cesty ucelených skupin a kolektivů. 

 

Iveco - Irisbus Lux 20

Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20
Iveco - Irisbus Lux 20

 

 

Posádka hotelbusu

 

 

 

Posádka každého vozidla je dvoučlenná a má statut technického doprovodu. Oba členové posádky mají příslušnou kvalifikaci pro řízení hotelbusu a během cesty se střídají v řízení vozu a přípravě jídla. Posádka vozu je natolik zkušená a znalá místních podmínek, že je schopna poskytnout klientům veškeré důležité informace o navštěvovaných místech, upozornit na místní zvyklosti a varovat před případnými riziky.

 

 

 

Iveco - Irisbus Lux 20 - EVROPAN

 

 

 

Pokřtili jsme je na konci sezony 2010 a na začátku sezony 2012 a 2013.

 

 

 

Hotelbus Iveco - Irisbus Lux 20, Amman - Jordánsko, podzim 2010

 

Do tohoto hotelbusu se vejde 20 lidí, což je dáno tím, že jeho podvozek je o dva metry delší než u „sesterské“ Karosy. Vnitřní uspořádání vychází z osvědčené verze Karosa, která byla prověřena léty provozu. Uvnitř je šest dvoulůžkových kajut a osm jednolůžkových. Cestující sedí v přední části za řidičem na sedačkách dálkových autobusů.

 

Podobně jako v Karose mají turisté zavazadla v kajutách nebo pod sedadly. V hotelbusu je plnohodnotně vybavená kuchyňka a chemické WC s umývárnou. Ve vozidle jsou rovněž klasické evropské zásuvky na 220 voltů na dobíjení baterií.

 

Na cestách nocujeme v kempech s veškerým vybavením. Při dlouhých přejezdech a v místech, kde není dostatečná síť kempů, trávíme noc u benzinových pump.

 

Stravování je formou plné penze. Hotelbusy vezou jídelní nádobí s sebou.

 

 

Pořadatel:Pangeotours

 

 

print Formát pro tisk